5 kroków do przygotowań ślubnych w obiektywie

Blog | Porady

Ślub! Nadchodzi ta chwila…

Kiedy nadchodzi ten wyczekiwany przez Was dzień niewątpliwie szczęście wisi w powietrzu, uczucia towarzyszące to też ekscytacja, radość ale i lekki stres. Niby wszystko dopięte jest na ostatni guzik, jednak w głowie pozostaje dręczące pytanie czy aby na pewno?

W końcu ślub nie zdarza się zbyt często, a przeważnie raz w życiu, dlatego właściwie wszystko jest dla Was nowe i znane jedynie z teorii.

Rozmawiając z parami, które są świeżo po wielkim dniu, wszyscy zgodnie twierdzą, że nie trzeba się stresować, być może nie wszystko uda się tak, jak to zaplanowaliście, jednak w efekcie będzie idealnie.

Wszyscy również zgodnie twierdzą, iż największy stres jest właśnie na samym początku, kiedy to szykujecie się na to wielkie wyjście, dlatego przygotowałam dla was pięciopunktowy pas bezpieczeństwa, który uchroni Was przed wypadkami na przygotowaniach do ślubu, aby wszystko przebiegło bez stresu, a na pamiątce w postaci filmu z przygotowań ślubnych, nie było widać kryzysowych sytuacji.

Dodam jeszcze, iż bardzo często (chyba że P.M. sobie tego nie życzą), przygotowania do ślubu zarówno Pani młodej, jak i Pana młodego są w klipie ślubnym, dlatego warto się postarać, aby wszystko poszło gładko i perfekcyjnie.

 

„Pamiętajcie, by umówić się z kamerzystom i fotografem na wesele”

 

 

No to co… zaczynamy:

 

1. Myślę, że to najważniejszy punkt w przygotowaniach ślubnych

Jeśli nie będziecie pilnować czasu i zawiedziecie na samym początku, to z pewnością wszystko po kolei zacznie się sypać, dlatego jeśli nie chcecie biegać w popłochu z kanapką w ręku, szukać sukienki i biżuterii, dzwoniąc jednocześnie do świadkowej, ustalcie konkretnie widełki czasowe, ile możecie poświęcić czasu na daną czynność. Musicie znaleźć chwile, aby wstać i spokojnie coś przekąsić, aby z nowymi siłami i entuzjazmem, bez pospiechu i z uśmiechem szykować się na nadchodzące wydarzenie.

2. Pamiętajcie, by umówić się z kamerzystom i fotografem na wesele

Jeśli chcecie aby uwiecznili Wasz pobyt u fryzjera, czy kosmetyczki. Kamerzysta i fotograf na wesele powinien być zarówno u Pani Młodej, jak i Pana Młodego, dlatego ustalcie godziny, w których mają pojawić się w poszczególnych miejscach. Sytuacja jest prosta, jeśli przyszli małżonkowie przygotowują się w hotelu, ponieważ wszyscy znajdują się w jednym miejscu, co jest z pewnością logistycznie dużo łatwiejsze do ogarnięcia i zajmuje mniej czasu. Mamy na miejscu kosmetyczkę, fryzjerkę i oczywiście Państwa Młodych. Natomiast jeśli każde z Was przygotowuje się w domu rodzinnym, a do kosmetyczki i fryzjerki trzeba dojechać, koniecznie musicie pilnować czasu i być dużo bardziej zdyscyplinowani.

3. Otoczenie, w którym będziecie znajdować się podczas nagrywania reportażu z przygotowań ślubnych, wymaga specjalnego przygotowania

Przede wszystkim powinno być posprzątane i czyste. Warto zadbać o specjalne miejsce z białym nakryciem, np. stół, na którym będą znajdowały się akcesoria potrzebne do błogosławieństwa, z krzyżem, wodą święconą i kropidłem. Warto zamówić wcześniej specjalną ozdobę z żywych kwiatów na owy stół, aby dopełnić całości i dodać otoczeniu elegancji.

5. Pamiętajcie, aby zadbać o wyeksponowanie sukni tak, aby uwiecznić jej wygląd jeszcze przed założeniem

Ważnym jest, aby odpowiednio przygotować buty, biżuterie, obrączki, muchę, oraz pozostałe akcesoria tak, aby stworzyć piękne kadry. W takim dniu każdy element jest ważny, ponieważ zachowany w filmie ślubnym – nie raz przywoła wspomnienia tych cudownych chwil, jakimi są przygotowania do ślubu.

5. Poinformuj wszystkich tych, których chcemy mieć przy sobie podczas przygotowań

To, że świadkowa pomaga się ubierać Pannie Młodej jest tradycją, ale jeśli chcecie, aby była z Wami mama, babcia, czy przyjaciółka, to wspaniała okazja do celebrowania tych podniosłych chwil z najbliższymi naszemu sercu. Przy okazji stworzycie unikalną pamiątkę, ponieważ te wspólnie spędzone chwile, zamknięte będą w subtelnych kadrach na filmie ślubnym, oraz fotografii ślubnej.

Mam nadzieję, że trochę Wam pomogłam 🙂 To do dzieła!

ocena
9 / 4.4

Paulina

Paulina

Mama i żona | Fotograf Ślubny

Kocham zdjęcia i filmowe kadry pełnych emocji i uczuć. Uwielbiam zdrowy tryb życia, zdrową kuchnię i moich bliskich. Rodzina, to najwspanialszy dar jaki można sobie wyobrazić.