Fotograf i kamerzysta na wesele. Czy warto?

Porady ślubne

Fotograf i kamerzysta na wesele. Czy warto?

Fotograf i kamerzysta na wesele to ostatnio wybierany trend. Ślub to niewątpliwie wydarzenie, które pragniemy uwiecznić, a najlepiej, jeśli każdy szczegół z tego dnia zostanie uchwycony i zachowany na zawsze. Mowa oczywiście o zdjęciach ślubnych oraz filmie ślubnym, za pomocą których, nic Wam nie umknie i będziecie mogli wracać do wspomnień z tego cudownego dnia. Fotograf i kamerzysta na wesele jest na pewno dobrym pomysłem, a jeszcze lepiej, gdy są to wykonawcy z jednej firmy. Przy wyborze kierujcie się jakością i doświadczeniem. Jest to kwestia niezwykle ważna, ponieważ aktualnie rynek zalewa fala pseudo fotografów, którzy mogą po prostu zepsuć Waszą pamiątkę.

Dlaczego wybrać fotografa i kamerzystę z jednej firmy?

Po pierwsze skracacie czas szukania profesjonalnej firmy, mają spójne portfolio, co oznacza, że styl fotografa nie będzie różnił się stylem od filmu ślubnego, znają się i umieją ze sobą współpracować, co oznacza uniknięcie nieporozumień i optymalizacja czasu przeznaczonego na zdjęcia, czy film. Korzystne pakiety kamerzysty i fotografa oznaczają oszczędności i mniej formalności, ponieważ podpisujecie jedną umowę (u nas najczęściej online).

Fotograf i kamerzysta na wesele to świetna pamiątka nie tylko dla Was, ale i dla rodziców, dziadków, jak i Waszych dzieci. Nasze pary piszą do nas po latach, że ponownie oglądali zdjęcia i film, a przy okazji kolejnej rocznicy ślubu, piszą że są emocje i że ten film, i ujęcia nigdy się nie znudzą, bo obrazy są jak żywe. Wspominają, że oglądając zdjęcia, czują te emocje od nowa, przypominają sobie te zapachy, kolory, detale i radość gości. Nasza fotografia i film to właśnie emocje, na nich skupiamy się najbardziej. Czekamy, obserwujemy i chwytamy te momenty, przeważnie wtedy, gdy nie widzicie. Ważne są również detale i ludzie, którzy byli wtedy z Wami, biegające dzieci, tort, winietki, czy menu, które było na weselu. To wszystko jest uwiecznione, a nawet dużo, dużo więcej.

Osobiście zajmuje się fotografią, ale i film ślubny jest mi bliski, zwłaszcza że większość z Was bierze nas w pakiecie, a ten pakiet to taki fotograf i kamerzysta na wesele, dwa w jednym. Poza tym, do perfekcji opanowaliśmy sztukę dobrej współpracy tak, aby Was nie stresować i oszczędzić czas podczas sesji, czy przygotowań przed ślubem.

Fotograf i kamerzysta na wesele. Czy warto?

Jak powinien zachować się fotograf ślubny?

Profesjonalny fotograf dysponuje świetnym sprzętem, umiejętnościami i doświadczeniem. Te podstawowe składowe sprawią, że będzie wiedział jak zachować się w kościele, który uchodzi za niełatwe miejsce do fotografowania, bezbłędnie zareaguje na niespodziewane sytuacje, których podczas ślubu i wesela jest mnóstwo, poradzi sobie z ciemną salą, plenerem, deszczem, czy sztucznymi ogniami. Dobry fotograf ślubny myśli za Was i podpowiada, co powinniście zrobić, ale także wszystko z Wami wcześniej ustali, aby nie było niespodzianek. Jednocześnie wtapia się w tłum, aby Was nie stresować.

Zalety fotografii na ślubie.

Zdjęcia ślubne są bardziej namacalne, możemy udekorować nimi dom, pochwalić się w mediach społecznościowych, stworzyć fotoksiążkę lub fotoalbum. Na fotografiach uwiecznić można emocje, łzy wzruszenia, śmiech i co bardzo istotne, fotografiami możemy podzielić się z bliskim.

Jak powinien zachować się kamerzysta na wesele?

Profesjonalny kamerzysta nie różni się zbyt wiele od fotografa, zmienny jest jedynie produkt finalny w postaci ruchomych obrazów, czyli filmu. Tutaj również musi dysponować świetnym sprzętem, umiejętnościami i doświadczeniem. Współpracuje z parą i bezbłędnie radzi sobie w najtrudniejszych sytuacjach. Jest poniekąd magikiem, ponieważ z kilkunastogodzinnego wydarzenia potrafi stworzyć półgodzinne cudo, zawierające najważniejsze momenty, muzykę i efekt, który wbija w fotel i mimowolnie wyciska łzy.

Zalety filmu ślubnego.

Film ślubny jest bardziej emocjonalny, często do takiego filmu tworzony jest kilkuminutowy teledysk, taka wisienka na torcie. Wielką zaletą form filmowych, to naturalne głosy, dźwięki i zachowany ruch. Tego nie dostanie się za zdjęciach. Dlatego, ze względu na te dodatkowe bodźce, inaczej przeżywa się moment oglądania.

Film i fotografia niewątpliwie uzupełniają się, dlatego warto zdecydować się na obie usługi. Najlepiej z jednej firmy, gdzie możecie liczyć na dogodne pakiety, co pozwoli zaoszczędzić i otrzymać bonusy, np. zniżkę na filmową i fotograficzną sesję plenerową wykonaną w innym dniu. Dlatego jeśli zastanawiacie się, czy warto, odpowiedź brzmi TAK.

ocena
17 / 4.4

Paulina

Paulina

Mama i żona | Fotograf Ślubny

Kocham zdjęcia i filmowe kadry pełnych emocji i uczuć. Uwielbiam zdrowy tryb życia, zdrową kuchnię i moich bliskich. Rodzina, to najwspanialszy dar jaki można sobie wyobrazić.