FAQ - pytania do fotografa i kamerzysty ślubnego

O co pytają nas pary młode? Uzyskaj odpowiedzi i inne wskazówki.

Hej! W tym miejscu znajdziecie odpowiedzi na najczęściej padające pytania odnośnie naszej pracy jako kamerzysty na wesele i fotografa ślubnego

Mamy nadzeję, że znajdziecie tutaj wiele odpowiedzi na nurtujące Was pytania oraz kilka dodatkowych informacji, jak i wskazówek. Zapoznajcie się z tym co składa się na cenę, jak pracujemy i dlaczego, to takie ważne. Być może będziecie mieli jeszcze jakieś pytanie, a którego tutaj nie ma. No cóż może się tak zdarzyć. Wtedy śmiało piszcie lub dzwońcie do nas, a my z wielką radością odpowiemy na nie wszystkie.

Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Wam ciekawej lektury i dużo miłości 😍

PYTANIA DO FOTOGRAFA I KAMERZYSTY ŚLUBNEGO

PYTANIA OGÓLNE

Gdzie można Was spotkać? Skąd jesteście?

Jesteśmy spod Łodzi, ale cenimy sobie swobodę, dlatego nie ma dla nas barier w postaci odległości. Jesteśmy mobilni, dlatego swobodnie działamy na terenie całego kraju, a faktem jest, że najczęściej w takich miastach jak Łódź, Warszawa, Kraków czy Wrocław.

Działamy również w sieci. Jeśli to dla Was ważne, wszystkie formalności związane z filmowaniem oraz fotografią możemy załatwić mailowo bez wychodzenia z domu, oszczędzając czas i pieniądze. Oczywiście cenimy sobie również kontakt bezpośredni, dlatego chętnie spotkamy się z Wami, aby „obgadać” szczegóły filmu i fotografii ślubnej przy pysznej kawie.

A jeżeli macie ograniczony czas, to zapraszamy na wideo czat na jednym z dostępnych komunikatów. Takie mamy czasy 😀

Chcielibyśmy kamerzystę, oraz fotografa z jednej firmy. Czy możemy liczyć na pakiet?

Oczywiście, że tak. Oferujemy mega fajny pakiet PREMIUM, który zawiera Film i Fotografię Ślubną, które w połączeniu są po prostu tańsze. Możemy również zaoferować Wam plener ślubny, podziękowania dla rodziców, sesje narzeczeńską, a także dowolny klip przedślubny wyreżyserowany naszej koncepcji. W pakiecie Premium na takie sesje dostaniecie odpowiedni rabat. Wystarczy zapytać o naszą ofertę 😀

Jaki jest koszt dojazdu?

W dniu ślubu, na terenie całego kraju nie pobieramy kosztów związanych z dojazdem do Was. Jeżeli chodzi o pozostałe sesje wykonywane w innym terminie, to koszt dojazdu wynosi 1,50 zł za kilometr.

Macie do nas sporo kilometrów. Czy zapewniamy Wam nocleg?

Nie. Jeżeli zlecenie odbywa się na terenie Polski, to taki nocleg organizujemy sobie sami.

Czy oferujecie sesje narzeczeńskie?

Jak najbardziej mamy je w ofercie i polecamy z całego serca. Chociaż my wolimy nazywać je sesjami miłosnymi 🥰 Jest to fajny czas dla nas, aby się poznać i „oswoić” ze sobą, ale przede wszystkim to super pamiątka dla Was i Waszych rodziców.

A co z sesją ślubną? Marzy nam się taka. Czy możecie ją dla nas zrobić?

Jasne! Jeżeli marzycie o jakimś wyjątkowym miejscu, macie jakieś wspólne wspomnienia z nim związane, a może po prostu chcecie zrobić ją w jakimś klimacie, który Wam się podoba, to jak jak najbardziej jesteśmy za 😊 Ustalamy miejsce, czas i jedziemy wspólnie lub osobno, no i działamy.

Uprzedzając pytanie. Tak jest, to sesja dodatkowo płatna, ponieważ to zazwyczaj dodatkowy czas naszej pracy, a koszty dojazdu i ewentualnego noclegu są po Waszej stronie.

Na czym polega mini sesja w dniu ślub i czy warto ją zrobić?

Mini sesja to takie małe wydarzenie, które trwa około 20-30 minut. Zazwyczaj robimy ją po pierwszym tańcu, w okolicach domu weselnego. Wystarczy jak będzie troszkę zieleni, czy inne klimatyczne miejsce. Chociaż nie jest ona obowiązkowa, to warto ją zrobić, bo to nie zajmuje dużo czasu, a urozmaica reportaż o fajne zdjęcia i ujęcia do filmu. Do tego jesteście już świeżo upieczonymi małżonkami, bez stresu, z dobrym humorem i pełni pozytywnych emocji, a to przełoży się na fajne i naturalne kadry. Poważnie 😀 

Trzeba jednak wspomnieć, że choć mamy wielką ochotę ją zrobić, to czasem jej wykonanie jest niemożliwe, czy to przez złą pogodę lub warunki, które nie pozwalają na jej wykonanie. Może to być późna godzina ślubu czy czas jesienno-zimowy, gdzie dość wcześnie robi się ciemno.

 

Czy jako posiadacie licencję do nagrywania i fotografowania ceremonii w kościele?

Tak! Posiadamy takie licencje.

Jak zamierzacie się ubrać? Pytamy, ponieważ widzieliśmy jednego Pana co wyglądał trochę dziwnie.

Wszyscy jesteśmy ubrani jednakowo. Zawsze zachowujemy standardy estetyki, ubieramy się tak, aby nie wyróżniać się z tłumu, jednocześnie dostosowując się wizerunkiem i do powagi sytuacji. Zazwyczaj, to black outfit 🙂

Do której godziny nagrywacie i robicie zdjęcia na weselu?

Jesteśmy z Wami od początku przygotowań do końca oczepin, dlatego prosimy, aby ważne dla Was momenty, które chcecie uwiecznić odbyły się właśnie przed oczepinami. W umowie mamy zapis, że pracujemy maksymalnie do końca oczepin, lecz nie dłużej niż do godziny 1.00 w nocy.

Ile trwa reportaż i jaki jest ewentualny koszt dodatkowej godziny ?

Reportaż w dniu ślubu trwa maksymalnie 12 godzin, a koszt dodatkowej godziny pracy, to 600 zł za każdą rozpoczętą.

Kiedy musimy ustalić godziny Waszego przyjazdu w dniu ślubu? Jak zobrazujecie przebieg tego dnia?

Myślę, że na tym etapie jeszcze jest za wcześnie, aby to omawiać, zawsze dzwonimy kilka dni wcześniej przed samym ślubem, by to dokładnie ustalić.

Zazwyczaj przebiega, to tak że jeszcze przed przygotowaniami, jesteśmy na sali – zostawiamy sprzęt, ustawiamy lampy błyskowe, robimy zdjęcia i ogrywamy trochę pustą salę, w momencie jak jest przygotowywana, dron, itp.

Następnie jedziemy pod kościół, by wykonać kilka ujęć z drona i ruszamy do Pana Młodego. Tam zaczynamy przygotowania do ślubu, gdzie spędzamy około godziny, później u Pani Młodej i czekamy na przyszłego małżonka. Błogosławieństwo, troszkę fotek z bliskimi i jedziemy do kościoła, a dalej już wiecie.

To tak pokrótce. Jak wspominałem, dokładne szczegóły ustalamy kilka dni przed Waszym ślubem.

Co stanie się w przypadku, gdy nie będziecie mogli wykonać danego dnia zlecenia?

Życie bywa przewrotne i w razie niedyspozycji poszukamy godnego zastępstwa. Znamy wielu fotografów i filmowców o podobnej wrażliwości, więc nie musicie się martwić. Dla uspokojenia możemy dodać, że nie zdarzyła się nam jeszcze taka sytuacja 🙏

Ile wynosi zadatek w przypadku podpisania umowy?

Po podpisaniu umowy na pakiet PREMIUM pobieramy 2 000 zł zadatku. W pozostałych opcjach 1 500 zł.

Czy po podpisaniu umowy cena się nie zmieni?

Nie. Cena pozostaje bez zmian. Chyba, że po jakimś czasie dokupicie np. sesje ślubną, to wtedy będzie sama dopłata tylko za nią lub będziecie chcieli zmienić termin na następny rok, wówczas 

Jak zabezpieczycie nasze zdjęcia i ujęcia filmowe przed ich ewentualną utratą?

Materiały źródłowe aparat zapisuje jednocześnie na dwóch kartach. Po powrocie robimy kopię na kilku profesjonalnych nośnikach, gdzie dodatkowo dwa z nich przebywają w innym fizycznym miejscu niż pozostałe. Do tego istnieje również kopia w chmurze.

Jaki jest czas oczekiwania na film ślubny i zdjęcia?

Czas oczekiwania wynosi do 180 dni roboczych. Oczywiście staramy się wywiązać z zadania wcześniej. Zazwyczaj średnia oczekiwania na zdjęcia ślubne, to około 60-90 dni. Jeżeli o film, to w praktyce staramy się, aby czas oczekiwania trwał niewiele dłużej.

Ten czas nie dotyczy dodatkowych, a bezpłatnych pendrive’ów, czy odbitek, itp. ponieważ wykonują to zewnętrzni dostawcy. I nie są one przedmiotem umowy.

Co z albumem lub odbitkami? Kiedy je dostaniemy?

Fotoprodukty takie jak odbitki czy pendrive są bezpłatnym dodatkiem, a ich termin może być różny. Dostaniecie je po otrzymaniu finalnych materiałów i wybraniu zdjęć potrzebnych do ich wykonania. Staramy się by było to jak najszybciej. 

W przypadku płatnego fotoalbumu lub foto książki, czas oczekiwania wynosi około trzech tygodni po akceptacji projektu.

Powyższe fotoprodukty będą gotowe do odebrania w naszej siedzibie lub do wysłania na Wasz koszt pod wskazany adres, wcześniej informując nas o formie odebrania.

Czy możemy wcześniej otrzymać wzór umowy?

Oczywiście! Wzór na adres mailowy.

Czy jest możliwość podpisania umowy drogą elektroniczną, czy konieczny jest bezpośredni kontakt?

Wszystko możemy załatwić drogą mailową. Większość umów (ok. 90%) podpisujemy w ten właśnie sposób, ponieważ pracujemy w różnych miejscach i jest to najszybsza forma. Jak wspomnieliśmy wcześniej. Wysyłamy wzór umowy, byście mogli się z nią zapoznać, następnie po akceptacji dostajecie link z możliwością jej podpisania. Podpisujecie ją i na tym kończy się cała procedura.  Nic nie musicie drukować ani skanować, bo wszystko odbywa się za pomocą podpisu cyfrowego. Wcześniej wszystko opisuję, krok po kroku, a samo podpisanie trwa kilka sekund.

Co jeśli sprzęt ulegnie awarii? Jak się zabezpieczacie w razie jego awarii?

Posiadamy sprzęt zapasowy na taką ewentualność i chociaż taka sytuacja nie miała miejsca, to uważamy, że takie zabezpieczenie jest absolutną koniecznością, nie tylko w przypadku aparatów i kamer, ale całego sprzętu.

Gdybyśmy musieli rozwiązać już podpisaną umowę, czy jest taka możliwość? Czy tracimy zadatek?

Jeżeli zawarliśmy umowę na odległość lub umowę poza lokalem naszej firmy, macie prawo odstąpić od niej bez podawania przyczyny w terminie 14 dni, a wpłacony zadatek podlega zwrotowi. To uprawnienie nie przysługuje w przypadku zawarcia umowy w naszej siedzibie. Rezygnacja w późniejszym terminie również jest możliwa, z tym że wpłacony zadatek przepada.

Czy istnieje możliwość wynajęcia dodatkowych opcji po podpisaniu umowy? Do wesela jeszcze rok, a jeśli zmienimy zdanie? Z jakim wyprzedzeniem przed wykonaniem tej usługi musielibyśmy dać Wam znać? Czy ceny za te usługi są stałe? Czy wówczas nadal moglibyśmy rozmawiać o pakietach w niższej cenie?

Jeżeli poszczególne opcje będą dostępne terminowo, to gwarantujemy, że je dla Was zrealizujemy. W skład pakietu wchodzi film i fotografia, dlatego pozostałe opcje są dostępne jako usługi dodatkowe. Ceny za te usługi z czasem mogą się zmienić, więc ich cena będzie taka jak w dniu Waszej późniejszej decyzji.

Mieszkamy dość daleko od Waszej firmy, czy możemy spotkać się na czacie wideo?

Oczywiście. Zaproponujcie datę i godzinę, a wtedy możemy na spokojnie sobie porozmawiać i wszystko wyjaśnić, a do tego lepiej się poznać. Możemy skorzystać z kilku aplikacji, takich jak: Skype, FaceTime, Messenger, Zoom czy WhatsApp.

Jak długo przechowujecie nasze materiały?

Finalne materiały są dostępne w chmurze do 12 miesięcy od ich udostępnienia. Dodatkowo przez trzy lata są archiwizowane na naszych dyskach lokalnych, gdzie w razie potrzeby możemy je odtworzyć dla Was za dodatkową opłatą, ponieważ wiąże się to z naszymi dodatkowymi kosztami związanymi z ich archiwizacją. 

PYTANIA O FILM ŚLUBNY

 

Czynniki obiektywne wpływające na cenę filmu ślubnego.

Nasze filmy ślubne, to nie filmy w stylu lat 90-tych, których jeszcze pełno na rynku i których wyznacznikiem jest jedynie cena, nie mająca nic wspólnego z jakością. Wychodzimy z założenia, że każda forma wyrazu twórczego jest dziełem i swego rodzaju sztuką, a my jesteśmy rzemieślnikami owych wytworów sztuki. Cena jest wynikiem zarówno czynników obiektywnych, jak i naszego wkładu emocjonalnego i spojrzenia artystycznego. Płacicie nie tylko za sprzęt, ludzi je obsługujących, ale też za ich talent, praktykę, wiedzę i wyczucie smaku.

Wpływ na cenę mają:

 

 • Ilość osób zaangażowanych w produkcję ślubną.
 • Sprzęt niezbędny przy realizacji Waszego filmu ślubnego. Używamy kamer/aparatów pracujących z przetwornikiem filmowym zapewniającym wysoką jakość obrazu. Przy nagraniach, czasem wykorzystujemy stabilizatory ruchów kamery oraz cyfrowych rejestratorów audio i kilku innych narzędzi. Czasem sami sobie się dziwimy, ile tego zabieramy 😅
 • Indywidualne podejście do naszych realizacji. Poświęcamy im odpowiednią ilość czasu, aby Wasz film był Wasz, czyli jedyny w swoim rodzaju, a każda minuta klipu wywoływała przysłowiowe ciarki na ciele.
 • Jakość oraz nośniki. Otrzymujecie film w wysokiej jakości o długości do 30 minut, jeżeli jest to ślub razem z weselem. Jeżeli będzie, to sam ślub z poczęstunkiem, to jego długość może być krótsza. Oczywiście, to sobie ustalimy.
 • Wykupione miejsce w chmurze na 180 dni od udostępnienia materiałów.
 • Prywatny link z hasłem do materiałów w sieci. Najwyższą jakość z możliwością pobrania na komputer lub telefon. To łatwy sposób dystrybucji pamiątki wśród gości weselnych, rodziny lub znajomych.
 • Profesjonalna rejestracja dźwięku za pomocą rejestratorów i mikroportów bezprzewodowych.
 • Zakup licencji na użytą muzykę.
 • Przygotowanie do zlecenia.
 • Konsultacje.
 • Koszty dojazdu i noclegu.
 • Mini sesja w dniu ślubu.
 • Zabezpieczenie nośników na profesjonalny backup.
 • Wiele roboczogodzin na postprodukcję i oryginalny montaż.
 • Autorska obróbka.
 • Obsługa i ujęcia z drona.
 • Bezpieczeństwo realizacji.
 • Podatki i inne koszty prowadzonej działalności.

Jeżeli w dniu ślubu zdecydujemy się na mini sesję zdjęciową w plenerze, to czy nagranie filmu podczas tej sesji wlicza się do głównego pakietu?

Tutaj istnieje szansa, że taka sesja odbędzie się już podczas wesela, a przed zachodem słońca, gdzie panują najlepsze warunki do wykonania takiej mini sesji. Potrzebujemy na to około 20-30 minut, a goście nawet nie zauważą, że Was nie było. Takie zdjęcia w dniu ślubu wykonujemy już w cenie usługi.

Czy oferujecie film w formie teledysku? Jeżeli, tak to czy możemy go otrzymać jeszcze przed filmem ślubnym?

Tak! Taki teledysk macie już w cenie filmu, a zależności od potrzeb czy upodobań, może to być standardowy teledysk ślubny zawierający wszystkie charakterystyczne elementy, począwszy od przygotowań u Państwa młodych, poprzez ceremonie ślubną, przyjęcie weselne, a skończywszy na oczepinach. Może, to być również zmontowana filmowa zapowiedź z samej tylko sesji ślubnej, czy narzeczeńskiej.

Jeżeli chcielibyście otrzymać taki teledysk wcześniej, to możemy, to dla Was uczynić. Musimy mieć tylko wcześniej taką informację.

Czy trailer ślubny liczy się do długości całego filmu?

Nie. Teledysk, to osobny plik i nie liczy się do długości Waszego filmu.

Co mamy robić podczas filmowania? Czy jest jakiś plan, czy gotowy scenariusz?

W dniu wesela nie będziemy Was w żaden sposób reżyserować. Wszystko toczy się swobodnie i naturalnie, bez wymuszania i dubli. Subtelnie i nienachalnie rejestrujemy całość tak, aby zaufanie, którym nas obdarzyliście nie zostało nadszarpnięte, a atmosfera miła i spontaniczna. Jednak jak wszyscy doskonale wiemy – nic nie przychodzi bez wysiłku. Aby film był ciekawy my kamerzyści ślubni podkręcamy kreatywność, natomiast Wy nie unikajcie i nie chowajcie się przed obiektywem, bądźcie sobą i cieszcie się ślubem oraz weselnym klimatem. Wówczas ujęcia będą ciekawe, a efekty świetne.

W skrócie wygląda to tak, że zaczynamy u Pani Młodej lub Pana Młodego około południa, zależy to od warunków i ustaleń czasowych oraz od odległości z punktu A do punktu B. Następnie ślub, wesele i koniec. To tak ogólnie, ponieważ przed samym ślubem kontaktujmy się z Wami, aby ustalić szczegóły. Jeśli w zakres realizowanych usług wchodzi ślubna sesja plenerowa, wówczas realizujemy ją innego dnia.

Chcielibyśmy zlecić Wam zrobienie filmu weselnego od A do Z, bez naszej ingerencji. Czy to możliwe?

Jesteśmy dla Was i staramy się, aby każdy reportaż w postaci filmu ślubnego był inny i wyjątkowy. My jako członkowie zespołu cenimy sobie szeroko pojętą estetykę, dlatego zawsze dostosowujemy środki wyrazu twórczego do Was i Waszego dnia. Robimy wszystko, aby słowo profesjonalizm nie było jedynie zlepkiem liter na białym tle, ale faktem dokonanym, dlatego nasze umowy są niezwykle klarowne, a my jako kamerzyści w czasie ślubu i wesela wtapiamy się w tłum, bo liczy się Wasze zadowolenie i naturalność.

Organizujemy ślub i wesele. Jakiej długości filmu ślubnego możemy się spodziewać?

Nasze filmy ślubne zazwyczaj trwają do 25 minut, to całość reportażu zwarta w krótkiej formie. Do tego subtelnie i naturalnie zmontowane z fajną muzyką, z pewną dozą oryginalnych dzięków. Wygląda to elegancko i nowocześnie, a całość zachowuje filmowy klimat 🤩

Jednak mamy również opcję 40 minutową, gdzie względem krótszych form, jest tutaj więcej muzyki, zabawy na żywo, czyli z orginalnym dźwiękiem prowadzącego wesele, dj-a czy zespołu. Krótko mówiąc. Jest tam zabawa nie z podkładem muzycznym z wybranych ujęć, tylko są to oryginalne utwory około 1-1,5 minutowe. Innych różnic nie ma.

Czy zrobicie nam dłuższy film?

Nasza odpowiedź brzmi… Nie 😀

Film musi być tak ciekawy, aby po obejrzeniu czuć było pewien niedosyt. Po którym myślicie sobie… “Świetny film! Muszę obejrzeć go jeszcze raz”. Uwierzcie nam, często to słyszymy od naszych par.

A długie, formy nie są ciekawe, są nudne, monotonne i nie w naszym stylu.

Czy możemy zobaczyć cały film z jednego ślubu?

Kochani na naszej stronie z filmami ślubnymi możecie zobaczyć kilka przykładowych, a zarazem dłuższych, całych produkcji.

Zazwyczaj nasze filmy mają taki przebieg:
 • przygotowania, kościół zmontowane niechronologicznie, czytaj nieszablonowo. Całość do toastu max. 15 minut. Bardziej w formie klipu. Samo kazanie około 2 minut. Najważniejsze i najpiękniejsze słowa. Choć nie zawsze musi być!
 • wesele, to ujęcia detali, otoczenia, zabawy tanecznej, kadry z biesiady weselnej i innych momentów. Ta część filmu ślubnego jest najczęściej zmontowana pod podkład muzyczny, czasem z pewnymi elementami zawierającymi oryginalny dźwięk, jak przemowy, śmiech czy inne zabawne sytuacje. Ogólnie macie tutaj przekrój z całego wesela.
 

Ogląda się to szybko i przyjmie. A na końcu? Jak to później do nas piszą…

 

„Tomku dziś mamy rocznice naszego ślubu i oglądamy dziś już trzeci raz nasz film, a do tej pory chyba ze 20 razy. Jeszcze raz dziękujemy za piękną pamiątkę. Aż łzy lecą…. 🤧”

Dlatego uwielbiamy tą pracę 🥰

No i o to chodzi 🙂 Ma być niedosyt 🤓 By wracać do tego filmu, tak często jak to możliwe.

 

Mamy zaplanowany sam ślub cywilny z małym poczęstunkiem dla zaproszonych gości. Jak długi będzie nasz film?

Jako, że sam ślub cywilny trwa tylko chwilę, to film będzie odpowiednio krótszy niż zwykle.

Zazwyczaj przygotowania, ceremonia ślubu, poczęstunek, rozmowy z zaproszonymi gośćmi i ewentualna mini sesja plenerowa mieści się w około 10-15 minutach gotowego filmu. To takie maksimum.

Oczywiście cena może być ciut niższa i jest ona ustalana indywidualnie.

Jakiej długości wstawiacie utwory z zabawy na weselu? Jaki macie styl? Nie lubimy długich i monotonnych zabaw.

Nasz styl, to dynamiczne kadry i krótkie ujęcia. Najczęściej skupiamy się na utworach szybkich, tanecznych i z pazurem, które świetnie wpasowują się w klimat filmu. Dzięki temu można pokazać jak super bawiliście się Wy i Wasi goście. Przecież o to chodzi. Prawda?

Czy sami możemy wybrać utwory do filmu, czy teledysku?

Przedstawiamy Wam gotową propozycję, a przy wyborze kierujemy się przede wszystkim kwestiami estetycznymi, ale również możliwością legalnego wykorzystania utworu. Nie martwcie się. Zawsze trafiamy w gust naszych par i nie zdarzyło się, aby były jakiekolwiek reklamacje. Jeżeli jednak chcecie coś zasugerować, to śmiało, ale uprzedzamy – ostateczna decyzja jednak należy do nasz.

Chcielibyśmy mieć wpływ na efekt końcowy naszego filmu ślubnego. Czy jest taka możliwość?

Po wysłaniu filmu, możemy dokonać drobnej, kosmetycznej korekty, ale ostateczny kształt i ich zasadność pozostawiamy nam, ponieważ dajemy sobie prawo do własnej koncepcji i wizji artystycznej. Zazwyczaj klienci wiedzą czego chcą, dlatego koncepcja na film ślubny oraz zdjęcia jest omawiana przy podpisywaniu umowy, w związku z tym nie ma zbędnych nieporozumień przy finalizacji usługi.

Czy jest możliwość otrzymania surowego, niezmontowanego materiału lub nieobrobionych zdjęć?

Nie! Tak jak kucharz nie udostępnia przypraw i produktów, tak i my nie udostępniamy naszych źródłowych materiałów. Otrzymujecie gotowy, przyprawiony film 🙂

Czy dysponujecie własnym oświetleniem?

Tak. Dysponujemy lampami, blendami, softboxami i masą innych sprzętów. Ale czy to wszystko będzie potrzebne? No raczej nie, ponieważ staramy się zatrzymać zastany klimat. Chociaż czasem stosujemy fajną lampę efektową, aby światło było jeszcze lepsze. Ogólnie nie musicie zaprzątać sobie tym głowy, zrobimy tak by wyszło super. Zaufajcie nam.

Czy nagrywacie gości przy stołach? Pytamy, ponieważ nie podobają się nam filmy z osobami jedzącymi.

Nasz styl pracy, to film dynamiczny, bez monotonnych ujęć. Dlatego też, zazwyczaj nie skupiamy się na “siedzących” gościach, ponieważ nie chcemy zaburzać ich prywatności w tym momencie. Jedni odpoczywają po zabawie, inni konsumują posiłek, a jeszcze inni chcą na spokojnie porozmawiać z osobami, których dawno nie widzieli. Oczywiście od czasu do czasu zdarzają się takie ujęcia, jak i inne, np. przy stole wiejskim, fotobudce, itp. W większości skupiamy się na dynamicznych tańcach i dobrej zabawie.

Czy możemy Ci zasugerować, abyście zwrócili uwagę na starsze osoby, takie jak nasi dziadkowie?

Oczywiście. Przed podpisaniem umowy prosimy Was abyście, wskazali co dla Was jest istotne i na co mamy zwrócić uwagę. Drugą szansą są jeszcze ustalenia przed samym ślubem, kiedy wcześniej kontaktujemy się z Wami, aby doprecyzować pewne elementy. Możecie wtedy zasugerować, że zależy Wam na ujęciach Waszych dziadków lub innych osób. Pamiętajcie. Zawsze na weselu możecie podejść i zrobić sobie jakiekolwiek ujęcie z kimkolwiek chcecie. Jak pisaliśmy wcześniej, lubimy dynamiczne ujęcia z dobrej zabawy, a osoby starsze najczęściej nie biorą w nich udziału. Dlatego warto wcześniej o tym wspomnieć.

Czy wytniecie nam z filmu kompromitujące gości momenty?

Kiedy skończymy prace i film jest gotowy, zawsze wysyłamy go Wam w celu akceptacji. Jeśli podczas nagrywania zdarzą się jakieś kompromitujące momenty, możecie mieć pewność, że nie będzie ich w filmie.

Czy możemy otrzymać gotowy film w ciągu miesiąca od naszego ślubu?

Tak. Jest, to usługa dodatkowo płatana i wynosi 1000 zł.

Czy poza udostępnieniem w chmurze, przekazujcie film na jakimś nośniku?

Na życzenie możecie dostać film na nośniku typu pendrive, a dodatkowo możecie pobrać film na własny nośnik.

Czy podczas pobierania filmu, nie straci on na jakości? Jak długo będziemy pobierać?

Film pobiera się w pełnej jakości, bez żadnych serwisów zewnętrznych typu YouTube, gdzie film ulega pogorszeniu. Szybkość pobierania przy obecnych możliwościach, to dosłownie kilkanaście minut.

PYTANIA O ZDJĘCIA ŚLUBNE

 

Czynniki obiektywne wpływające na cenę fotografa ślubnego.

Nasze zdjęcia ślubne, to najwyższych lotów usługa, gdzie nie ma miejsca na kompromisy. Używamy bardzo wysokiej jakości aparatów i obiektywów, które dosłownie malują światłem. Cena jest wynikiem wielu obiektywnych czynników, jak i spojrzenia artystycznego. Płacicie nie tylko za sprzęt, ale też za talent, praktykę i wiedzę.

Wpływ na cenę mają:

 • Wysokiej klasy sprzęt fotograficzny w tym wiele profesjonalnych akcesoriów.
 • Kilka aparatów i obiektywów wykorzystywanych podczas realizacji reportażu ślubnego.
 • Indywidualne podejście do naszych zleceń ślubnych, gdzie bardzo dużo czasu poświęcamy na obróbkę.
 • Doświadczenie.
 • Wiele lat nauki, braniu udziałach w warsztatach, duża wiedza, talent.
 • Nagrody fotograficzne.
 • Dostajecie najwyższej jakości usługę.
 • Legalna działalność fotografa ślubnego.
 • Prywatny link z hasłem do materiałów w sieci. Z możliwością pobrania na komputer lub telefon. To łatwy sposób dystrybucji pamiątki wśród gości weselnych, rodziny lub znajomych.

Jak możecie opisać swój styl fotografii?

Zdjęcia są emocjonalne i filmowe, ponieważ łączymy reportaż zdjęciowy z wizją #LooksLikeFilm, czyli filmowym lookiem.

Chcielibyśmy mieć zdjęcia z naszą rodziną lub naszymi gośćmi podczas wesela?

Pracujemy tak. Podczas Waszych przygotowań lub po błogosławieństwie staramy się zrobić zdjęcia pozowane z Waszymi bliskimi – rodzicami, dziadkami lub rodzeństwem. To takie swoiste zabezpieczenie, gdyby nie udało się tego wykonać później. 

Takie zdjęcia możemy również wykonać na sali podczas wesela. Jednak musicie nas o tym wcześniej poinformować, aby zgrać ten czas z obsługą, wówczas znajdziemy najlepszy czas na tego typu zdjęcia.

Robimy to w jednym czasie, przeznaczając kilkanaście minut na to by każdy kto chce miał z Wami zdjęcie. Musimy ustalić to wcześniej przed ślubem, ponieważ nie chodzimy za Wami w każdej minucie przyjęcie pilnując Was i sami nie prowokujemy takich sytuacji. 

Po prostu musimy się do tego przygotować 😀

 

Czy świecicie kilkoma lampami na sali weselnej? Widzieliśmy takie zdjęcia i są one magiczne.

Tak. Stosujemy technikę strobingu na sali weselnej. Najczęściej jest, to od 4 do 6 lamp błyskowych, usytuowanych tak, aby nikomu nie przeszkadzały.

Sami musimy przyznać, że takie zdjęcia mają swój niepowtarzalny klimat, są takie… trójwymiarowe.

Czy oddane zdjęcia będą kolorowe, czy czarno-białe?

Zdjęcia poddane będą autorskiej obróbce, jeśli oglądaliście naszą galerię, to super, a jeśli nie, to zapraszam do jej obejrzenia. Zdjęcia są zarówno kolorowe jak i czarno-białe.

Czy robicie zdjęcia osobom starszym, babciom, dziadkom i gościom przy stołach?

Staramy się robić zdjęcia wszystkim gościom na weselu, ale nie zawsze jest, to możliwe, ponieważ czasem, ktoś wcześniej opuści imprezę i nie do końca aktywnie w niej uczestniczy. Zazwyczaj skupiamy się na zabawie tanecznej, a mniej przy stołach, bo nie chcemy zakłócać prywatności Waszym gościom. Ale podczas takiej biesiady, można uchwycić wiele fajnych momentów przy stołach weselnych. Pomijamy już kwestę robienia zdjęć osobom jedzącym, takich zdjęć nie robimy.

Pamiętajcie, że zawsze możecie podejść i zrobić sobie zdjęcie z kimkolwiek chcecie lub ogłosić taką akcję, robienia wspólnych, pozowanych zdjęć na weselu.

Czy możemy mieć wpływ na ostateczny wygląd naszych zdjęć?

Nie ma takiej możliwości, ponieważ decydując się na nas akceptujecie styl, percepcję kadru, obrazu, kolorystykę, efekt końcowy, ogólną estetykę i interpretację wykonanych zdjęć. Zastrzegamy sobie prawo do wykonania, obróbki, retuszu i montażu fotografii, zdjęć, wg. własnej wizji artystycznej, a ponadto zapoznaliście się z naszym portfolio.

Ile zdjęć łącznie otrzymamy?

W umowie mamy, że otrzymacie od 300 do 700 sztuk obrobionych zdjęć. Ten zapis, to taka nasza poduszka bezpieczeństwa, ponieważ zależy to od ślubu, wesela, ilości gości, ich zachowań, czy danych sytuacji. Do tego dochodzą zdjęcia z sesji narzeczeńskiej lub ślubnej.

Z reguły oddajemy znacznie więcej ponad te 700 zdjęć z pełnego dnia.

W jakiej formie otrzymamy zdjęcia?

Wszystkie obrobione zdjęcia możecie otrzymać na pendrive, w postaci galerii online oraz odbitek, jak również zamówić u nas ekskluzywną fotoksiążkę lub fotoalbum. To możecie zrobić już po samym ślubie. 

Dodatkowo mamy w swojej ofercie świetne fotoprodukty, które mogą być cudownym prezentem dla rodziców, na których to umieścicie swoje zdjęcia np. z sesji narzeczeńskiej.

Z produktami możecie się zapoznać pod adresem https://wemakestory.com/fotoprodukty

Czy oferujecie dodatkowe odbitki lub albumy?

Oczywiście, że tak. Przy wspólnej rozmowie podczas podpisywania umowy możecie zdecydować, czy chcecie dodatkowy album tylko dla siebie, czy również dla rodziców, jeśli jednak nie będziecie w stanie zdecydować akurat w tym dniu, to nic nie szkodzi, zdajemy sobie sprawę z tego ile ważnych decyzji musicie teraz podjąć. My nie chcemy utrudniać – chce pomóc 🙂 Dlatego kwestie albumu możemy omówić nawet po ślubie.

Czy oferujecie opcję dodatkowego fotografa na ślub?

Zazwyczaj na ślubie pracuje jeden fotograf, jednak w sytuacji gdy wesele jest duże, czyli liczba gości przekracza 250 osób, wówczas jest możliwość pracy dwóch fotografów. Zależy nam na tym, aby wszystkie ważne dla Was chwile i detale zostały uchwycone.

Czy możemy dostać jakiś "przedsmak", kilka obrobionych zdjęć zaraz po ślubie?

Oczywiście. Dajcie tylko wcześniej znać, a te kilka fotek będzie u Was kilka dni po ślubie. Oczywiście bez żadnej dopłaty. Fajnie będzie je wrzucić na Facebook-a lub na Instagram-a 🙂

Czy możemy otrzymać gotowe zdjęcia w ciągu miesiąca od wesela?

Tak. Jednak wiąże się to z dodatkową opłatą.

Nie znaleźliście odpowiedzi na swoje pytanie? W taki razie czekamy na informację od Was.

ocena
25 / 4.8

Film ślubny i fotografia w pakiecie

PREMIUM
Wybierając film ślubny i fotografię zyskujesz więcej, oprócz jednej doświadczonej i zgranej ekipy – dodatkowy rabat cenowy. Ten pakiet usług to jest, to czego powinno się oczekiwać od pamiątki ślubnej.

Wasze historie ślubne

Film ślubny, kamerzysta na wesele – uwieczni każdy ruch, cudowny śmiech, odtworzy melodie i barwy tamtych chwil. Wraz z fotografią ślubną stworzą świetny pakiet.