FAQ - pytania do fotografa ślubnego i kamerzysty na wesele

O co pytają nas pary młode? Uzyskaj odpowiedzi i inne wskazówki.

Poniżej znajdziecie odpowiedzi na najczęściej padające pytania do kamerzysty na wesele i fotografa ślubnego

Znajdziecie tutaj wiele odpowiedzi na nurtujące Was pytania oraz kilka dodatkowych informacji i wskazówek. Zapoznacie się z tym co składa się na cenę, jak pracujemy i dlaczego, to takie ważne.  Być może będziecie mieli jeszcze jakieś pytanie, a którego tutaj nie ma. No cóż może się tak zdarzyć. Wtedy śmiało piszcie lub dzwońcie do mnie, a ja z wielką radością odpowiem na nie wszystkie.

Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Wam ciekawej lektury i dużo miłości 🙂

Tomek

PYTANIA DO KAMERZYSTY I FOTOGRAFA  – OGÓLNE

Gdzie można Ciebie/Was spotkać? Skąd jesteście?

Jesteśmy z Bełchatowa. Z miasta w województwie Łódzkim, ale cenimy sobie swobodę, dlatego nie ma dla nas barier w postaci odległości. Jesteśmy mobilni, dlatego swobodnie działamy na terenie całego kraju, a faktem jest, że najczęściej w takich miastach jak Łódź, Warszawa, czy Wrocław.

Swobodnie działamy również w sieci. Jeśli to dla Was ważne, wszystkie formalności związane z wideofilmowaniem oraz fotografią możemy załatwić mailowo bez wychodzenia z domu, oszczędzając czas i pieniądze. Oczywiście cenię sobie również kontakt bezpośredni, dlatego chętnie spotkam się z Wami, aby „obgadać” szczegóły filmu i fotografii ślubnej przy pysznej kawie.

Chcielibyśmy kamerzystę, oraz fotografa z jednej firmy. Czy możemy liczyć u Ciebie na pakiet?

Oczywiście, że tak. Oferujemy mega fajny pakiet PREMIUM, który zawiera Film i Fotografię Ślubną, które w połączeniu są po prostu tańsze. Mogę również zaoferować Wam plener ślubny, podziękowania dla rodziców, sesje narzeczeńską, a także dowolny klip przedślubny wyreżyserowany według Waszej lub naszej koncepcji. W pakiecie Premium na takie sesje dostaniecie ode mnie odpowiedni rabat. Wystarczy zapytać o naszą ofertę 😀

Jaki jest koszt dojazdu fotografia i kamerzysty?

W dniu ślubu, na terenie całego kraju nie pobieramy kosztów związanych z dojazdem do Was.

Czy oferujesz sesje narzeczeńskie?

Jak najbardziej oferuje i polecam sesje narzeczeńskie. Jest to fajny czas dla nas, aby się poznać i „oswoić” ze sobą, ale przede wszystkim super pamiątka dla Was i Waszych rodziców.

Na czym polega mini sesja w dniu ślub?

Mini sesja to taka mała sesja trwająca 20-30 minut. Zazwyczaj robimy ją po pierwszym tańcu, w okolicach domu weselnego. Wystarczy jak będzie troszkę zieleni, czy inne klimatyczne miejsce. Warto ją zrobić, bo to nie zajmuje dużo czasu, ale bardzo urozmaica reportaż o fajne zdjęcia i ujęcia do filmu.

Czy jako kamerzyści na wesele i fotografowie ślubni posiadacie uprawnienia/licencję do nagrywania i fotografowania ceremonii w kościele?

Tak, wszyscy członkowie naszego zespołu posiadają takie licencje.

Jak zamierzacie się ubrać? Pytamy, ponieważ widzieliśmy jednego Pana co wyglądał trochę dziwnie.

Wszyscy jesteśmy ubrani jednakowo. Zawsze zachowujemy standardy estetyki, ubieramy się tak, aby nie wyróżniać się z tłumu, jednocześnie dostosowując się wizerunkiem i do powagi sytuacji.

Do której godziny nagrywacie i robicie zdjęcia na weselu?

Jesteśmy z Wami od początku przygotowań do końca oczepin, dlatego prosimy, aby ważne dla Was momenty, które chcecie uwiecznić odbyły się właśnie przed oczepinami. W umowie mamy zapis, że pracujemy maksymalnie do godziny 1.00 w nocy.

Ile kosztuje dodatkowa godzina nagrywania lub fotografowania poza godzinami zawartymi w umowie?

Dodatkowa godzina pracy, to koszt 300 zł.

Kiedy musimy ustalić godziny Waszego przyjazdu w dniu ślubu? Jak zobrazujesz przebieg tego dnia?

Myślę, że na tym etapie jeszcze jest za wcześnie, aby to omawiać, zawsze dzwonię kilka dni wcześniej przed ślubem, by to dokładnie ustalić.
Zazwyczaj przebiega, to tak że jeszcze przed przygotowaniami, jesteśmy na sali – zostawiamy sprzęt, ustawiamy lampy błyskowe, robimy zdjęcia i ogrywamy trochę pustą salę, jak jest przygotowywana, dron, itp.
Następnie jedziemy pod kościół, by wykonać tam ujęcia z drona i jedziemy do Pana Młodego. Tam zaczynamy przygotowania do ślubu, następnie do Pani Młodej, gdzie robimy to samo i czekamy na Młodego. Błogosławieństwo, troszkę fotek z bliskimi i jedziemy do kościoła, a dalej już wiecie.
To tak pokrótce. Jak wspominałem, dokładne szczegóły ustalamy kilka dni przed Waszym ślubem.

Co stanie się w przypadku gdy nie będziesz mógł wykonać danego dnia zlecenia?

Życie bywa przewrotne i w razie niedyspozycji poszukam godnego zastępstwa. Znam wielu fotografów i filmowców o podobnej wrażliwości, więc nie musicie się martwić. Dla uspokojenia dodam, że nie zdarzyła się jeszcze taka sytuacja.

Ile wynosi zadatek w przypadku podpisania umowy?

Po podpisaniu umowy pobieram zadatek w kwocie 1000 zł.

Jak zabezpieczasz nasze zdjęcia i ujęcia filmowe przed ich utratą?

Materiały źródłowe aparat zapisuje jednocześnie na dwóch kartach. Po powrocie robię kopię na kilku nośnikach, gdzie dodatkowo dwa z nich przebywają w innym fizycznym miejscu niż pozostałe. Do tego istnieje również kopia w chmurze.

Jaki jest czas oczekiwania na film ślubny i zdjęcia?

Czas oczekiwania na film ślubny wynosi do 180 dni. Oczywiście staramy się wywiązać z zadania wcześniej. W tym roku średnia oczekiwania to około 90 dni.

Jeżeli chodzi o zdjęcia ślubne, to w praktyce staramy się, aby czas oczekiwania nie przekroczył 90 dni.

Czy jest możliwość podpisania umowy drogą elektroniczną, czy konieczny jest bezpośredni kontakt?

Możemy wszystko załatwić drogą mailową. Większość umów (ok. 80%) podpisujemy w ten właśnie sposób, ponieważ pracujemy w różnych miejscach i jest to najszybsza forma. Ja wysyłam wzór umowy, byście mogli się zapoznać się z nią, a jeżeli wszystko ok, to następnie wysyłam Wam finalną wersję, podpisujecie ją i na tym kończy się cała procedura.  Nic nie musicie drukować ani skanować, bo wszystko odbywa się za pomocą podpisu cyfrowego. Wcześniej wszystko opisuję, krok po kroku, a samo podpisanie trwa kilka sekund.

Czy możesz nam przesłać wzór umowy?

Oczywiście mogę przesłać taki wzór na adres mailowy.

Co jeśli sprzęt ulegnie awarii? Jakie jest zabezpieczenie w razie jego awarii?

Posiadamy sprzęt zapasowy na taką ewentualność i chociaż taka sytuacja nie miała miejsca, to uważam, że takie zabezpieczenie jest absolutną koniecznością, nie tylko w przypadku aparatów i kamer, ale całego sprzętu.

Gdybyśmy musieli rozwiązać już podpisaną umowę, czy jest taka możliwość? Czy tracimy zadatek?

Jeżeli zawarliśmy umowę na odległość lub umowę poza lokalem naszej firmy, macie prawo odstąpić od niej bez podawania przyczyny w terminie 14 dni, a wpłacony zadatek podlega zwrotowi. To uprawnienie nie przysługuje w przypadku zawarcia umowy w naszej siedzibie. Rezygnacja w późniejszym terminie również jest możliwa, z tym że wpłacony zadatek przepada.

Czy istnieje możliwość wynajęcia dodatkowych opcji po podpisaniu umowy? Do wesela jeszcze rok, a jeśli zmienimy zdanie? Z jakim wyprzedzeniem przed wykonaniem tej usługi musielibyśmy dać Ci znać? Czy ceny za te usługi są stałe? Czy wówczas nadal moglibyśmy rozmawiać o pakietach w niższej cenie?

Jeżeli poszczególne opcje będą dostępne terminowo, to gwarantuje, że je dla Was zrealizujemy. W skład pakietu wchodzi film i fotografia, dlatego pozostałe opcje są dostępne jako usługi dodatkowe.

Mieszkamy dość daleko od Twojej firmy, czy możemy spotkać się na czacie wideo?

Oczywiście. Zaproponujcie datę i godzinę, a wtedy możemy na spokojnie sobie porozmawiać i wszystko wyjaśnić, a do tego lepiej poznać. Możemy skorzystać z kilku aplikacji, takich jak: Skype, FaceTime, Messenger czy Zoom.

PYTANIA DO KAMERZYSTY NA WESELE  – FILM ŚLUBNY

Czynniki obiektywne wpływające na cenę filmu ślubnego.

Nasze filmy ślubne, to nie filmy w stylu lat 90-tych, których jeszcze pełno na rynku i których wyznacznikiem jest jedynie cena, nie mająca nic wspólnego z jakością. Wychodzę z założenia, że każda forma wyrazu twórczego jest dziełem i swego rodzaju sztuką, a my jesteśmy rzemieślnikami owych wytworów sztuki. Cena jest wynikiem zarówno czynników obiektywnych, jak i naszego wkładu emocjonalnego i spojrzenia artystycznego. Płacicie nie tylko za sprzęt i kamerzystów je obsługujących, ale też za ich talent, praktykę, wiedzę i wyczucie smaku.

Wpływ na cenę mają:

 • Ilość osób zaangażowanych w produkcję ślubną. Są to 2 lub 3 osoby, w zależności jakie usługi zostały zamówione. Większa liczba kamerzystów, to więcej ciekawych ujęć z różnej perspektywy oraz pewność, że każdy szczegół będzie uwieczniony.
 • Sprzęt niezbędny przy realizacji Waszego filmu ślubnego. Używamy kamer/aparatów pracujących z przetwornikiem filmowym zapewniającym wysoką jakość obrazu. Przy nagraniach wykorzystujemy również stabilizatory ruchów kamery – gimbale (czasem slidery) dla ciekawych ujęć i płynnych przejazdów kamery oraz cyfrowych rejestratorów audio i wielu, wielu innych narzędzi. Czasem sami sobie się dziwimy, ile tego zabieramy.
 • Indywidualne podejście do naszych realizacji. Poświęcamy im odpowiednią ilość czasu, aby Wasz film był Wasz, czyli jedyny w swoim rodzaju, a każda minuta klipu wywoływała ciarki na ciele.
 • Jakość oraz nośniki. Otrzymujecie film w wysokiej jakości o wcześniej ustalonej długości, która mieści się w zakresie od 20 do 60 minut, jeżeli jest to ślub razem z weselem.
 • Prywatny link z hasłem do materiałów w sieci. Najwyższą jakość z możliwością pobrania na komputer lub telefon. To łatwy sposób dystrybucji pamiątki wśród gości weselnych, rodziny lub znajomych.
 • Profesjonalna rejestracja dźwięku za pomocą rejestratorów i mikroportów bezprzewodowych.
 • Licencja na utwory audio.
 • Wiele roboczogodzin na postprodukcję i oryginalny montaż.
 • Obsługa i ujęcia z drona.
 • Podatki i inne koszty prowadzonej działalności.

Dwóch czy trzech kamerzystów – od czego zależy ilość operatorów i jak wpływa na cenę?

Gwarantuję, że będzie dwóch kamerzystów na weselu, w tym i moja skromna osoba Jeżeli wesele jest bardzo duże, powyżej 250 gości, wówczas proponujemy trzeciego operatora. Dodatkowa opłata to 1000 zł. Oczywiście to nie jest konieczne. We dwójkę też to ogarniemy.

Jeżeli w dniu ślubu zdecydujemy się na sesję zdjęciową w plenerze, to czy nagranie filmu podczas tej sesji wlicza się do głównego pakietu?

Tutaj istnieje szansa, że taka sesja odbędzie się już podczas wesela, a przed zachodem słońca, gdzie panują najlepsze warunki do wykonania takiej mini sesji. Potrzebujemy na to około 30 minut, a goście nawet nie zauważą, że Was nie było. Takie zdjęcia w dniu ślubu wykonujemy już w cenie usługi.

Czy oferujesz film w formie teledysku? Jeżeli, tak to czy możemy go otrzymać jeszcze przed filmem ślubnym?

Tak! Taki teledysk macie już w cenie filmu, a zależności od potrzeb czy upodobań, może to być standardowy teledysk ślubny zawierający wszystkie charakterystyczne elementy, począwszy od przygotowań u Państwa młodych, poprzez ceremonie ślubną, przyjęcie weselne, a skończywszy na oczepinach. Może, to być również zmontowana filmowa zapowiedź z samej tylko sesji ślubnej, czy narzeczeńskiej.

Jeżeli chcielibyście otrzymać taki teledysk wcześniej, to mogę, to dla Was uczynić. Muszę mieć tylko wcześniej taką informację.

Czy teledysk ślubny liczy się do długości całego filmu?

Nie. Teledysk, to osobny plik i nie liczy się do długości Waszego filmu.

Co mamy robić podczas filmowania? Czy jest jakiś plan, czy gotowy scenariusz?

W dniu wesela nie będziemy Was w żaden sposób reżyserować. Wszystko toczy się swobodnie i naturalnie, bez wymuszania i dubli. Subtelnie i nienachalnie rejestrujemy całość tak, aby zaufanie, którym nas obdarzyliście nie zostało nadszarpnięte, a atmosfera miła i spontaniczna. Jednak jak wszyscy doskonale wiemy – nic nie przychodzi bez wysiłku. Aby film był ciekawy my kamerzyści ślubni podkręcamy kreatywność, natomiast Wy nie unikajcie i nie chowajcie się przed obiektywem, bądźcie sobą i cieszcie się ślubem oraz weselnym klimatem. Wówczas ujęcia będą ciekawe, a efekty świetne.

W skrócie wygląda to tak, że zaczynamy u Pani Młodej lub Pana Młodego około południa, zależy to od warunków i ustaleń czasowych oraz od odległości z punktu A do punktu B. Następnie ślub, wesele i koniec. To tak ogólnie, ponieważ przed samym ślubem kontaktuję się z Wami, aby ustalić szczegóły. Jeśli w zakres realizowanych usług wchodzi ślubna sesja plenerowa, wówczas realizujemy ją innego dnia.

Chcielibyśmy zlecić Ci zrobienie filmu weselnego od A do Z, bez naszej ingerencji.

Jestem dla Was i staram się, aby każdy reportaż w postaci filmu ślubnego był inny i wyjątkowy. Ja i moi członkowie zespołu cenimy sobie szeroko pojętą estetykę, dlatego zawsze dostosowujemy środki wyrazu twórczego do Was i Waszego dnia. Robimy wszystko, aby słowo profesjonalizm nie było jedynie zlepkiem liter na białym tle, ale faktem dokonanym, dlatego nasze umowy są niezwykle klarowne, a my jako kamerzyści w czasie ślubu i wesela wtapiamy się w tłum, bo liczy się Wasze zadowolenie i naturalność.

Organizujemy ślub i wesele. Jakiej długości filmu ślubnego możemy się spodziewać?

Zazwyczaj moje filmy ślubne trwają nie dłużej niż 60 minut. Na życzenie dostępne są również krótsze formy (20, 30 i 45 minutowe). Jeśli interesuje Was taka forma filmu, to dajcie znać.

Czy zrobisz nam film dłuższy niż godzinny?

Moja odpowiedź brzmi… Nie 😀

Film musi być ciekawy. Tak ciekawy, aby po obejrzeniu czuć było pewien niedosyt. Po którym myślicie sobie… “Świetny film! Muszę obejrzeć go jeszcze raz”. Uwierzcie mi, często to słyszę od moich par.

A długie, formy nie są ciekawe, są nudne, monotonne i nie w moim stylu.

Czy możemy zobaczyć cały film z jednego ślubu?

Kochani. I tak, i nie 😀 Jako że szanuje prywatność moich par, to staram się nie udostępniać całych filmów online. Jest taka możliwość, ale na osobistym spotkaniu. Myślę, że i Wy nie chcielibyście, aby ktoś wysyłał linka z Waszym pełnym filmem w świat 🤔 Takie mam zasady. Bezpieczeństwo i prywatność na pierwszym miejscu!

Jeżeli chodzi o film o długości do 60 minut, to jego forma wygląda mniej więcej tak:
 • przygotowania, kościół zmontowane niechronologicznie, czytaj nieszablonowo. Całość do toastu max. 15 minut. Bardziej w formie klipu. Samo kazanie ok 2-4 minut. Najważniejsze i najpiękniejsze słowa.
 • zabawa taneczna. Sporo utworów tanecznych trwających około 2 minut, zmontowanych w „bit”, a do tego ujęcia z biesiady weselnej i innych momentów. Ta część filmu ślubnego jest najczęściej podzielona na trzy części, między którymi są dwa krótkie przerywniki w formie klipów, plus na końcu klip z kadrami z oczepin, zabawy i ogólnie z przebiegu całego wesela.
Całość trwa maksymalnie do 60 minut. Ogląda się szybko i przyjmie
A na końcu? Jak to później do mnie piszą… „Tomku dziś mamy rocznice naszego ślubu i oglądamy dziś już trzeci raz nasz film, a do tej pory chyba ze 20 razy. Jeszcze raz dziękujemy za piękną pamiątkę. Aż łzy lecą…. 🤧”  Dlatego uwielbiam tą pracę 🥰
No i oto chodzi 🙂 Ma być niedosyt 🤓 Tak, by wracać do tego filmu, tak często jak to możliwe.

Mamy zaplanowany sam ślub cywilny z małym poczęstunkiem dla zaproszonych gości. Jak długi będzie nasz film?

Jako, że sam ślub cywilny trwa tylko chwilę, to film będzie odpowiednio krótszy niż zwykle.

Zazwyczaj przygotowania, ceremonia ślubu, poczęstunek, rozmowy z zaproszonymi gośćmi i ewentualna minisesja plenerowa mieści się w około 10-15 minutach gotowego filmu. To takie maksimum.

Oczywiście cena również będzie niższa i jest ona ustalana indywidualnie.

Jakiej długości wstawiasz utwory z zabawy na weselu? Jaki masz styl? Nie lubimy długich i monotonnych zabaw.

Mój styl, to dynamiczne kadry i krótkie ujęcia. Sama część zabaw podzielona jest na trzy części, przerwane krótkimi klipami. Tak by nie było monotonności. Same utwory taneczne trwają od minuty do dwóch, plus inne istotne momenty. Najczęściej skupiamy się na utworach szybkich, tanecznych i z pazurem, które świetnie wpasowują się w klimat filmu. Dzięki temu można pokazać jak super bawiliście się Wy i Wasi goście. Przecież o to chodzi. Prawda?

Czy sami możemy wybrać utwory do filmu, czy teledysku?

Przedstawiam Wam gotową propozycję, a przy wyborze kieruję się przede wszystkim kwestiami estetycznymi, ale również możliwością legalnego wykorzystania utworu. Nie martwcie się. Zawsze trafiam w gust naszych par i nie zdarzyło się, aby były jakiekolwiek reklamacje. Jeżeli jednak chcecie coś zasugerować, to śmiało, ale uprzedzam – ostateczna decyzja jednak należy do mnie.

Chcielibyśmy mieć wpływ na efekt końcowy naszego filmu ślubnego. Czy jest taka możliwość?

Po wysłaniu filmu, mogę dokonać drobnej, kosmetycznej korekty, ale ostateczny kształt i ich zasadność pozostawiam sobie, ponieważ daję sobie prawo do własnej koncepcji i wizji artystycznej. Zazwyczaj klienci wiedzą czego chcą, dlatego koncepcja na film ślubny oraz zdjęcia jest omawiana przy podpisywaniu umowy, w związku z tym nie ma zbędnych nieporozumień przy finalizacji usługi.

Czy jest możliwość otrzymania surowego, niezmontowanego materiału lub nieobrobionych zdjęć?

Nie! Tak jak kucharz nie udostępnia przypraw i produktów, tak i ja nie udostępniam naszych źródłowych materiałów. Otrzymujecie gotowy, przyprawiony film 🙂

Czy dysponujecie własnym oświetleniem?

Tak. Dysponujemy lampami, blendami, softboxami i masą innych sprzętów. Ale czy to wszystko będzie potrzebne? No raczej nie, ponieważ staramy się zatrzymać zastany klimat. Chociaż czasem stosujemy fajną lampę efektową, aby światło było jeszcze lepsze. Ogólnie nie musicie zaprzątać sobie tym głowy, zrobimy tak by wyszło super. Zaufajcie mi.

Czy nagrywacie gości przy stołach? Pytamy, ponieważ nie podobają się nam filmy z osobami jedzącymi.

Mój styl pracy, to film dynamiczny, bez monotonnych ujęć. Dlatego też, zazwyczaj nie skupiamy się na “siedzących” gościach, ponieważ nie chcemy zaburzać ich prywatności w tym momencie. Jedni odpoczywają po zabawie, inni konsumują posiłek, a jeszcze inni chcą na spokojnie porozmawiać z osobami, których dawno nie widzieli. Oczywiście od czasu do czasu zdarzają się takie ujęcia, jak i inne, np. przy stole wiejskim, fotobudce, itp. W większości skupiamy się na dynamicznych tańcach i dobrej zabawie.

Czy możemy Ci zasugerować, abyś zwrócił uwagę na starsze osoby, takie jak nasi dziadkowie?

Oczywiście. Przed podpisaniem umowy proszę Was abyście, wskazali co dla Was jest istotne i na co mam zwrócić uwagę. Drugą szansą są jeszcze ustalenia przed samym ślubem, kiedy wcześniej kontaktuje się z Wami, aby doprecyzować pewne elementy. Możecie wtedy zasugerować, że zależy Wam na ujęciach Waszych dziadków lub innych osób. Pamiętajcie. Zawsze na weselu możecie podejść i zrobić sobie jakiekolwiek ujęcie z kimkolwiek chcecie. Jak pisałem wcześniej, lubimy dynamiczne ujęcia z dobrej zabawy, a osoby starsze najczęściej nie biorą w nich udziału. Dlatego warto wcześniej o tym wspomnieć.

Czy wytniesz nam z filmu kompromitujące gości momenty?

Kiedy skończę prace i film jest gotowy, zawsze wysyłam go Wam w celu akceptacji. Jeśli podczas nagrywania zdarzą się jakieś kompromitujące momenty, możecie mieć pewność, że nie będzie ich w filmie.

Czy możemy otrzymać gotowy film w ciągu miesiąca od naszego ślubu?

Tak. Jest, to usługa dodatkowo płatana i wynosi 1000 zł.

Czy poza galerią online przekazujcie film na jakimś nośniku?

Film pobieracie na własny nośnik. Płyty dvd odeszły do lamusa, łącznie z płytami Blu-ray. Jeżeli będzie taka potrzeba, to mogę przygotować dla Was jakiegoś pendrive-a i wysłać go Wam.

Czy podczas pobierania filmu, nie straci on na jakości? Jak długo będziemy pobierać?

Film pobiera się w pełnej jakości, bez żadnych serwisów zewnętrznych typu YouTube, gdzie film ulega pogorszeniu. Szybkość pobierania przy obecnych możliwościach, to dosłownie kilkanaście minut.

PYTANIA DO FOTOGRAFA ŚLUBNEGO – FOTOGRAFIA ŚLUBNA

Czynniki obiektywne wpływające na cenę fotografa ślubnego.

Nasze zdjęcia ślubne, to najwyższych lotów usługa, gdzie nie ma miejsca na kompromisy. Używamy bardzo wysokiej jakości aparatów i obiektywów, które dosłownie malują światłem. Cena jest wynikiem wielu obiektywnych czynników, jak i spojrzenia artystycznego. Płacicie nie tylko za sprzęt, ale też za talent, praktykę i wiedzę.

Wpływ na cenę mają:

 • Wysokiej klasy sprzęt fotograficzny w tym wiele profesjonalnych akcesoriów.
 • Kilka aparatów i obiektywów wykorzystywanych podczas realizacji reportażu ślubnego.
 • Indywidualne podejście do naszych zleceń ślubnych, gdzie bardzo dużo czasu poświęcamy na obróbkę.
 • Doświadczenie.
 • Wiele lat nauki, braniu udziałach w warsztatach, duża wiedza.
 • Nagrody fotograficzne.
 • Dostajecie najwyższej jakości usługę.
 • Legalna działalność fotografa ślubnego.
 • Prywatny link z hasłem do materiałów w sieci. Z możliwością pobrania na komputer lub telefon. To łatwy sposób dystrybucji pamiątki wśród gości weselnych, rodziny lub znajomych.

Jak możesz opisać swój styl fotografii?

Zdjęcia są emocjonalne i filmowe, ponieważ łączymy reportaż zdjęciowy z wizją #LooksLikeFilm, czyli filmowym lookiem.

Kto będzie fotografował nasz ślub?

Każde zlecenie fotografowane jest przez naszą kochaną Paulinkę. To nasz wyjątkowy fotograf ślubny.

Ile czasu podczas wesela powinniśmy zarezerwować na zdjęcia z rodziną?

Wszystko zależy od tego z jaką ilością osób chcecie mieć pamiątkowe zdjęcia. Jeśli są to najbliżsi, czyli rodzice, babcia, dziadek, wówczas takie zdjęcia zajmują 10-15 minut. Koniecznie poinformujcie nas o tym ustalając rozkład dnia, wówczas znajdziemy najlepszy czas na tego typu zdjęcia.

Czy świecicie kilkoma lampami na sali weselnej? Widzieliśmy takie zdjęcia i są one magiczne.

Tak, stosujemy taką technikę robienia zdjęć na sali weselnej. Najczęściej jest, to od 4 do 6 lamp błyskowych, usytuowanych tak, aby nikomu nie przeszkadzały.

Sam muszę przyznać, że takie zdjęcia mają swój niepowtarzalny klimat, są takie… trójwymiarowe.

Czy oddane zdjęcia będą kolorowe, czy czarno-białe?

Zdjęcia poddane będą autorskiej obróbce, jeśli oglądaliście naszą galerię, to super, a jeśli nie, to zapraszam do jej obejrzenia. Zdjęcia są zarówno kolorowe jak i czarno-białe.

Czy robicie zdjęcia osobom starszym, babciom, dziadkom i gościom przy stołach?

Staramy się robić zdjęcia wszystkim gościom na weselu, ale nie zawsze jest, to możliwe, ponieważ czasem, ktoś wcześniej opuści imprezę i nie do końca aktywnie w niej uczestniczy. Zazwyczaj skupiamy się na zabawie tanecznej, a mniej przy stołach, bo nie chcemy zakłócać prywatności Waszym gościom. Ale podczas takiej biesiady, można uchwycić wiele fajnych momentów przy stołach weselnych. Pomijam już kwestę robienia zdjęć osobom jedzącym, takich zdjęć nie robimy.

Pamiętajcie, że zawsze możecie podejść i zrobić sobie zdjęcie z kimkolwiek chcecie lub ogłosić taką akcję, robienia wspólnych, pozowanych zdjęć na weselu.

Czy możemy mieć wpływ na ostateczny wygląd naszych zdjęć?

Nie ma takiej możliwości, ponieważ decydując się na nas akceptujecie styl, percepcję kadru, obrazu, kolorystykę, efekt końcowy, ogólną estetykę i interpretację wykonanych zdjęć. Zastrzegamy sobie prawo do wykonania, obróbki, retuszu i montażu fotografii, zdjęć, wg. własnej wizji artystycznej, a ponadto zapoznaliście się z naszym portfolio.

Ile zdjęć łącznie otrzymamy?

W umowie mamy, że otrzymacie od 300 do 600 sztuk obrobionych zdjęć. Ten zapis, to taka nasza poduszka bezpieczeństwa, ponieważ zależy to od ślubu, wesela, ilości gości, ich zachowań, czy danych sytuacji. Do tego dochodzą zdjęcia z sesji narzeczeńskiej lub ślubnej.

Z reguły oddajemy znacznie więcej ponad te 600 zdjęć z pełnego dnia.

W jakiej formie otrzymamy zdjęcia?

Wszystkie obrobione zdjęcia otrzymacie w postaci galerii online, ale możecie również zamówić u mnie ekskluzywną fotoksiążkę lub fotoalbum. To możecie zrobić już po samym ślubie. A projektujemy go razem.

Dodatkowo mam w swojej ofercie świetne fotoprodukty, które mogą być cudownym prezentem dla rodziców, na których to umieścicie swoje zdjęcia np. z sesji narzeczeńskiej.

W pakiecie PREMIUM, na wszystkie fotoprodukty, w tym fotoalbumy dostajecie 25% rabat.

Z produktami możecie się zapoznać pod adresem https://wemakestory.com/fotoprodukty

Czy oferujesz dodatkowe odbitki lub albumy?

Oczywiście, że tak. Przy wspólnej rozmowie podczas podpisywania umowy możecie zdecydować, czy chcecie dodatkowy album tylko dla siebie, czy również dla rodziców, jeśli jednak nie będziecie w stanie zdecydować akurat w tym dniu, to nic nie szkodzi, zdaje sobie sprawę z tego ile ważnych decyzji musicie teraz podjąć. Ja nie chce utrudniać – chce pomóc 🙂 Dlatego kwestie albumu możemy omówić nawet po ślubie.

Czy oferujesz opcję dodatkowego fotografa na ślub?

Zazwyczaj na ślubie pracuje jeden fotograf, jednak w sytuacji gdy wesele jest duże, czyli liczba gości przekracza 250 osób, wówczas jest możliwość pracy dwóch fotografów. Zależy mi na tym, aby wszystkie ważne dla Was chwile i detale zostały uchwycone.

Czy możemy dostać jakiś "przedsmak", kilka obrobionych zdjęć zaraz po ślubie?

Oczywiście. Dajcie tylko wcześniej znać, a te kilka fotek będzie u Was kilka dni po ślubie. Oczywiście bez żadnej dopłaty. Fajnie będzie je wrzucić na Facebook-a lub na Instagram-a 🙂

Czy możemy otrzymać gotowe zdjęcia w ciągu miesiąca od wesela?

Tak. Za taką możliwość pobieramy dodatkowo 500 zł.

Nie znaleźliście odpowiedzi na swoje pytanie? W taki razie czekam na informację od Was.

Film ślubny i fotografia w pakiecie

PREMIUM

Wybierając film ślubny i fotografię zyskujesz więcej, oprócz jednej doświadczonej i zgranej ekipy – dodatkowy rabat cenowy. Ten pakiet usług to jest, to czego powinno się oczekiwać od pamiątki ślubnej.

Wasze historie ślubne

Film ślubny, kamerzysta na wesele – uwieczni każdy ruch, cudowny śmiech, odtworzy melodie i barwy tamtych chwil. Wraz z fotografią ślubną stworzą świetny pakiet.

3 / 4.7