10 zasad, jak dobrze wyjść na zdjęciach ślubnych

Niezbędnik dla przyszłych par młodych

Chcesz dobrze wyglądać na swoich zdjęciach ślubnych?

Przeczytaj poniższe wskazówki, zastosuj je i ciesz się swoimi pięknymi fotografiami ślubnymi, bo dzięki poniższym wskazówką jestem przekonana, że właśnie tak będzie 😀 No to zaczynamy…

1. Plecy wyprostowane, ale bez spięcia

Postaraj się o wyprostowaną sylwetkę. W dniu ślubu wciąż będziecie fotografowani, czasem nawet nie będąc tego świadomą, dlatego pamiętaj — wyprostuj się tak, aby wyglądać pięknie, dostojnie, ale też naturalnie i tak trzymaj.

2. Pokaż szyje

Jeśli zadbasz o wyprostowaną sylwetkę, to szyja będzie pięknie wyeksponowana. Jednak pamiętaj, zwłaszcza przy upięciu i spadających kosmykach, że szyja to Twój atut, dlatego nie chowaj się w sobie, ale otwórz się na świat i… obiektyw.

3. Uśmiechaj się oczami, nie zawsze patrz w obiektyw

Wymaga to trochę praktyki, ale kiedy już opanujesz tę niełatwą sztukę prawidłowo, możesz całkowicie zmienić swoje zdjęcia, a wtedy będą bardziej naturalne i nietuzinkowe.

4. Pamiętaj o bukiecie ślubnym

Nie zasłaniaj nim twarzy, czy dekoltu, zwłaszcza w drodze do ołtarza, trzymaj bukiet na wysokości bioder obiema rękami.

5. Zadbane dłonie

W dniu ślubu wszystko jest uwieczniane, dlatego manicure u niej i u niego jest obowiązkowy. Tak… u niego również 😀

6. Wyeksponuj talie

Każda z nas chce mieć talie, zwłaszcza w tym jedynym dniu chcemy wyglądać obłędnie, dlatego postaraj się o gorset, lub wyszczuplającą bieliznę, potrafią zdziałać cuda, a efekty na zdjęciach będą oszałamiające.

7. Prawdziwe pocałunki zakochanej pary młodej

Z doświadczenia wiem, że sztuczność widać na zdjęciach, tak jak i każdą emocję, dlatego całujcie się szczerze, z miłością i nutą szaleństwa. Bądźcie sobą, bo tylko to wygląda dobrze i prawdziwie.

8. Bądźcie radośni

W dniu ślubu chodzi o pokazanie Waszego szczęścia, dlatego proszę, pokażcie je, wygląda to dużo lepiej niż grobowe miny, czy znudzenie.

9. Myśl o tym, co jest tu i teraz

Wiem, że łatwiej powiedzieć, niż zrobić, ale jeśli fotograf zabierze Was na pół godziny na mini sesję plenerową, to nie myślcie w tym czasie o schabowym, torcie, czy rodzicach. Myślcie o sobie, o jakie tym macie szczęście, o miłości która Was łączy i o tym, że teraz w tej chwili robione są zdjęcia najważniejszego momentu na Waszej wspólnej drodze. Kiedyś zobaczą je Wasze dzieci, co chcecie, aby zobaczyły?

10. Słuchaj fotografa

Jeśli chodzi o zdjęcia, to fotograf ślubny wie jak zrobić zdjęcia, na których będziecie wyglądać super, dlatego będzie wyznaczał Wam zadania do zrealizowania. Postarajcie się, chociaż częściowo je wcielić w życie. Wiem, że czasem bywa wstydliwie, bo większość z Was nie lubi zdjęć, ale jestem pewna, że dacie radę.

Na szczęście nasze pary często powtarzają, że nawet nie wiedziały, że to była sesja i są w szoku, że już jest po wszystkim.

No to głowa do góry i będzie Wow 😀

ocena
11 / 4.5

Paulina

Paulina

Mama i żona | Fotograf Ślubny

Kocham zdjęcia i filmowe kadry pełnych emocji i uczuć. Uwielbiam zdrowy tryb życia, zdrową kuchnię i moich bliskich. Rodzina, to najwspanialszy dar jaki można sobie wyobrazić.