16 rzeczy, które warto mieć przy sobie w dniu swojego ślubu

Niezbędnik dla przyszłej Panny Młodej

Biorę Ślub – Niezbędnik dla przyszłej Panny Młodej

Dzień ślubu jest cudowny i wyjątkowy, jest spełnieniem marzeń młodej Pary i zwieńczeniem ciężkiej pracy oraz długiego oczekiwania. Chciałoby się, aby ten stan trwał i trwał, niestety godziny uciekają z prędkością światła i zanim się obejrzycie, zostaną Wam wspomnienia w postaci zdjęć ślubnych i filmu ślubnego. Aby uczynić te wspomnienia miłymi, warto się ubezpieczyć na wypadek ewentualnych sytuacji kryzysowych. W idealnym świecie wszystko przebiegnie bez wpadek i wierze, że tak będzie w Waszym przypadku, jednak dbając o Wasz spokój ducha, podsuwam 16 niezbędnych rzeczy w dniu ślubu jako obowiązkowa checklista do odhaczenia.

 

1. Akcesoria do szycia

Igła, nitka i obowiązkowo agrafka, które zaszyją pęknięte ramiączko sukni, czy urwany guzik w koszuli. Agrafka to natomiast super pomocnica w sytuacjach, gdzie nie ma czasu i trzeba działać natychmiast, np., gdy tren sukni wymaga upięcia, a przewidziany sposób nie zadziałał.

 

2. Tabletki przeciwbólowe i leki

Są bardzo ważne dla osób, które zmagają się z przewlekłą chorobą i muszą przyjmować leki na stałe, dlatego trzeba je spakować w pierwszej kolejności, ponieważ dzień ślubu nie zwalnia z leczenia. Zdarzają się jednak sytuacje, że zwyczajnie zaboli głowa, czy ząb, wówczas uratują Was tabletki przeciwbólowe, zwykły paracetamol wystarczy.

 

3. Plastry i bandaże

Pierwsza pomoc przy drobnych skaleczeniach, czy otarciach. Przyda się również woda utleniona w celu odkażenia.

 

4. Wkładki do butów

Żelowe wkładki lub zapiętki, to ratunek dla zmęczonych stóp. Najlepiej zakupić je wcześniej, aby uniknąć późniejszych otarć, lub pęcherzy.

 

5. Nożyczki

Przydadzą się do odcięcia niechcianej metki lub odstającej nitki w sukni ślubnej.

 

6. Kosmetyki do włosów

Czyli suchy szampon, lakier do włosów, żel, czy guma do włosów. Nigdy nie wiadomo, w którym momencie nie przydadzą.

 

7. Szczotka i grzebień

To Wasz must have w trakcie wesela, ponieważ przeczesanie, lub ponowne ułożenie fryzury może okazać nie konieczne, zwłaszcza przy rozpuszczonych włosach.

 

8. Akcesoria do włosów

Wsuwki, spinki czy gumki, mogą Was wybawić z niejednej opresji, niestety często są pomijane w liście przedmiotów potrzebnych.

 

9. Rajstopy i pończochy

Bo nie ma nic gorszego niż oczko czy dziurka, kiedy chce się wyglądać i czuć perfekcyjnie, zwłaszcza jeśli czeka Was zdjęciowy i filmowy plener ślubny w tym samym dniu.

 

10. Szczoteczka i pasta do zębów

Na pewno przyda się po wielogodzinnym jedzeniu i piciu. Przyjęcie weselne sprzyja rozmowom, dlatego świeży oddech to podstawa.

 

11. Kosmetyki do makijażu

Większość kobiet zawsze ma przy sobie, jednak może Wam to umknąć podczas przedślubnego zamieszania, dlatego koniecznie spakujcie je, aby w trakcie wesela przypudrować nosek, lub pomalować usta. Zabierzcie te najważniejsze kosmetyki, które używała makijażystka Panny Młodej.

 

12. Perfumy

Zwłaszcza te ulubione przydadzą się na pewno. Każda Panna Młoda chce pięknie pachnieć całą noc, dlatego koniecznie spakujcie je do kuferka.

 

13. Kosmetyki pielęgnacyjne

Takie jak mgiełka do ciała, antyperspirant, krem do rąk, czy dezodorant do stóp zadbają o Wasz komfort i delikatne odświeżenie.

 

14. Podpaski i tampony

Mogą okazać się potrzebne, dlatego zawsze warto mieć przy sobie środki higieny osobistej.

 

15. Fleki i nakładki na obcasy

Przydadzą się, jeśli dużo przemieszczacie się w terenie, nietrudno zgubić wówczas flek, bez którego poruszanie się może być kłopotliwe. Przydadzą nie również nakładki na obcasy, które uchronią buty przed zniszczeniem.

 

16. Parasol

Najlepiej przezroczysty lub biały, będzie idealny na kapryśną polską pogodę i może okazać się niezbędny podczas ślubu plenerowego, zewnętrznych atrakcji czy sesji.

 

Zapraszam do dyskusji. Jeśli uważacie, że coś jeszcze może przydać się w tym wyjątkowym dniu, to śmiało piszcie w komentarzach.

ocena
12 / 4.8

Paulina

Paulina

Mama i żona | Fotograf Ślubny

Kocham zdjęcia i filmowe kadry pełnych emocji i uczuć. Uwielbiam zdrowy tryb życia, zdrową kuchnię i moich bliskich. Rodzina, to najwspanialszy dar jaki można sobie wyobrazić.