Czy warto mieć kamerzystę na weselu?

Fotografia ślubna | Kamerzysta
Z wielu rzeczy możemy i potrafimy zrezygnować, zwłaszcza jeśli budżet związuje nam ręce i zawęża pole manewru. Przygotowując się do najważniejszego dnia w życiu wszystko wydaje się być ważne, każdy detal ma znaczenie, ponieważ jest elementem pięknej całości. Zależy nam aby ta całość zapierała dech w piersiach i spowodowała że w tym właśnie dniu będziemy czuć się wyjątkowo.

Często spotykam się z opiniami młodych par dotyczącymi upamiętnienia tego fantastycznego wydarzenia jakim jest ślub i wesele. Niestety, coraz częściej pary te decydują się jedynie na zdjęcia, a niektóre nie decydują się na jakąkolwiek formę uwiecznienia. Każdy ma prawo do własnych wyborów, należy się jednak zastanowić, czy rzeczywiście wybór ten jest trafny, tym bardziej, że takich decyzji nie podejmuje się co drugi dzień, ale z reguły raz w życiu.

O ile bardziej potrafimy być hojni jeśli chodzi o wybór sali, która stanowi 50% całego budżetu. Nie oszczędzamy również na sukni, czy wystroju sali, kościoła i pojazdu. Być może części z Was kamerzysta weselny, czy fotograf ślubny nie kojarzy się szczególnie zachęcająco. Być może macie przed oczami filmy ślubne z lat 90-tych, których całkowite obejrzenie graniczyło z cudem, ze względu na kilkugodzinny maraton weselny w stylu trajlalajla. Wiem, widziałem i przeżyłem… Przeżyłem również renesans w dziedzinie filmów ślubnych i tutaj jestem pod wielkim wrażeniem.

 

“…efekt finalny w postaci filmu ślubnego po prostu zwala z nóg”

 

Okazuje się że współcześni kamerzyści, to tak naprawdę prawdziwi filmowcy! Profesjonalni, których umiejętności łączą w sobie zarówno ogromną wiedzę – popartą wykształceniem oraz wieloma warsztatami, często ich poczucie estetyki przewyższa znacznie wrażliwość zwykłego śmiertelnika, co powoduje, że efekt finalny w postaci filmu ślubnego po prostu zwala z nóg. Jak by tego było mało, taki film ślubny otrzymamy z trailerem ślubnym, czyli po prostu zapowiedzią filmu finalnego. Tak po prostu dostajemy dodatkowy produkt – pach i na tacy ląduje kilkuminutowe cudo doprawione cudną muzyką. Aby nie być gołosłownym tutaj link do takiego trailera ślubnego.

Filmy ślubne teraz, to nie tylko ujęcia z kościoła, czy wesela. Pary w porozumieniu z operatorami wyjeżdżają w fantastyczne zakamarki naszego kraju, jak i poza jego granice, aby wzbogacić film w ujęcia z pleneru. Może to być – morze, mogą to być góry, lasy, jeziora, wszystko to zależy od Waszych zainteresowań lub pragnień. Poznaliście się w jakimś fajnym miejscu? Wróćcie tam z Waszą ekipą filmową aby stworzyć niepowtarzalne i niezapomniane kadry. To wszystko do Waszego filmu ślubnego!

 

“Tak więc nie kręćcie nosami, nakręćcie to!”

 

Firmy zajmujące się oprawą filmową mają do zaoferowania szereg dodatków, np. oryginalne podziękowania dla rodziców. Sami tworzycie scenariusz, to wszystko za co chcecie podziękować rodzicom, można przekazać za pomocą krótkiego filmu właśnie. Ujęcia z drona to teraz również standard, jeśli macie ochotę trochę zaszaleć, proszę bardzo – ujęcia z lotu ptaka często są w pakiecie. Wszystkie usługi z reguły można łączyć w fajne pakiety, dzięki temu zaoszczędzicie. 

To samo tyczy się fotografii ślubnej. Możecie mieć zdjęcia z kościoła, wesela i pleneru. Niezaprzeczalnie wyjątkowe i piękne są fotoreportaże ślubne. Dobry fotograf ślubny wzbogaci Wasz album w piękne, niepozowane zdjęcia, będzie z Wami przez całą uroczystość i nie umknie mu najmniejszy ważny szczegół. 

Na koniec dodam, że ludzie Ci posiadają często bardzo drogi i profesjonalny sprzęt. Ich praca nie kończy się na weselu, czy plenerze, ponieważ kiedy opadnie kurz i emocje, goście się rozjadą, sala zostanie sprzątnięta a suknia zawiśnie w szafie, oni zabiorą się za postprodukcję aby zmontować jedyną pamiątkę, jaka Wam po tym fantastycznym dniu pozostanie. Tak więc nie kręćcie nosami, nakręćcie to!

Odpowiedź brzmi… warto!

Tomek

Tomek

Założyciel WeMakeStory | filmowiec i fotograf ślubny

Jak mawiał klasyk: “Życie to są chwile”. Nie ma co odkładać wszystkiego na sam koniec. To się dzieje tu i teraz! Więc jestem tutaj po to, aby Twoja historia nie przeminęła. 

0 / 0