Magia litery „R” - ślubne czary mary, czyli wpływ gwiazd na datę naszego ślubu

Porady | Ciekawostki

Magia litery „R” – Czy wierzyć?

Żyjemy w czasach, w których coraz mniej wierzymy. W większości przypadków zdajemy się na własne możliwości, aniżeli przychylność gwiazd, czy sił nadprzyrodzonych.

Nasze dni wypełnione są niekończącym się pędem za pieniądzem, a na życie składa się konsumpcjonizm doprawiony manią posiadania. W zasadzie każdy zdaje sobie z tego sprawę i to akceptuje, bo dlaczego nie? W końcu jesteśmy narodem walecznym i walczącym niegdyś o wolność. Nie ma się co dziwić, że chcemy i korzystamy z ówczesnych dobrodziejstw. Zapewne trochę inaczej postrzegają teraźniejszość osoby młode, ponieważ innej nie znają, jednak nasze tradycje i historia daje i tym do myślenia.

Niektórzy wierzą, że wszystko co dzieje się w naszym życiu zapisane jest w gwiazdach

A tradycji mamy wiele, jedną z nich jest staropolskie wierzenie w moc literki „r”. Podobno miesiąc z tą właśnie literą, będący miesiącem zaślubin, daje nam gwarancje szczęśliwego pożycia małżeńskiego. Zapytałam kilka par, co o tym sądzą. Jedni uważają, że „r” to rodzina, no owszem, to jest logiczne. Są pary, które nie zwracają uwagi zupełnie na ten aspekt. Inna para stwierdziła, że brak tej litery oznacza, iż przyszłe dzieci nie będą jej wymawiać… Znaleźli się i tacy, którzy jak ognia unikali miesięcy maj, listopad i luty, ponieważ maj nie gwarantuje, iż zakochanie przerodzi się w prawdziwą miłość, listopad kojarzy się z Zaduszkami, a luty ze względu na pogodę.

Nie wiem jak z innymi miesiącami, ale osobiście mam doświadczenie z sierpniem i lipcem. Jak widać jeden posiada magiczną literkę, drugi nie. Powiem szczerze, że r nie przyniosło nam szczęścia, natomiast lipiec dał i daje mi miłość absolutną, prawdziwą i jedyną.

Niektórzy wierzą, że wszystko co dzieje się w naszym życiu zapisane jest w gwiazdach. Data urodzin, imiona i znaki zodiaków, pewnie nie dadzą nam gotowego przepisu na życie, ale dlaczego nie spojrzeć na to z przymrużeniem oka? W zasadzie nie mamy nic do stracenia.

Okazuje się, że data naszego ślubu może wiele powiedzieć o naszym związku. Zabawa polega na zsumowaniu wszystkich liczb naszej daty ślubu, aby finalnie uzyskać liczbę od 1 do 9.

 

Małżeństwa z liczbą 1 są wieczne

Jedynka to znak początku, energii i odwagi. Wróży stabilne i stateczne małżeństwo, które będzie wzbudzać podziw i zazdrość wśród znajomych.  Jedynkowi małżonkowie kochają się i wspierają. Nie będzie jednak nudy, ponieważ dzielą Was różnice. Oby były pozytywne.

 

Małżeństwa z liczbą 2 – się rozumieją

Wibracja tej liczby zapewnia zgodę, porozumienie, wzajemne przyciąganie, rozwój, równowagę. Ty i twój partner prawdopodobnie macie wspólne zainteresowania, poglądy i ten sam cel. Niestety kłótnie też się pojawią, tyle że podczas gorących dyskusji osiągniecie kompromis i bardziej wzmocnicie związek. Dwójka łączy, a nie dzieli. I o tym pamiętajcie.

 

Małżeństwa z liczbą 3, to zazdrośnicy

Trójka wróży małżeństwo zgodne, ale pod warunkiem, że obie strony są tolerancyjne i niezbyt o siebie zazdrosne. Trzy to bowiem dwa plus jeden – oznacza to małżonków i jeszcze kogoś trzeciego. Bywa bowiem, że Trójki mają problemy z dochowaniem wierności. Jednak dom i rodzina to dla nich świętość, nie odejdą z kochankiem, ale skoku w bok wcale nie wykluczają. Dlatego tak ważna jest tolerancja.

 

Małżeństwa z liczbą 4, to ogień i namiętność

Oczekuj małżeństwa pełnego zawirowań zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Raz będzie wam świeciło słońce, a raz padał deszcz. Tym bardziej że Czwórka połączy was silną namiętnością, która będzie trwać przez cały czas małżeństwa. Jednak uważajcie, gdyż ta żarliwość będzie dotyczyć tego, co dzieje się w domu i poza nim. Będziecie sobie skakać do oczu przy najmniejszej nieistotnej sprawie, a w powietrzu mogą przy okazji fruwać talerze. Jeśli jednak poza tym połączą was zdrowy rozsądek, zapobiegliwość, dbałość o dzieci i dom, to wszystko skończy się dobrze.

 

Małżeństwa z liczbą 5 lubią zjeść ciastko i mieć ciastko

Piątka to liczba odpowiadająca ludziom, którzy w małżeństwie chcą być wolni, a jednocześnie czuć, że są silnie związani z drugą osobą. Jednego dnia są jak papużki nierozłączki, innego nie mają pojęcia, gdzie jest ich druga połówka i w ogóle się tym nie przejmują. Na oko wydaje się, że trudno to pogodzić, a przecież Piątkowe związki są przykładem pełni życia małżeńskiego, doskonałości i równowagi. Ta wibracja mówi bowiem, że odnaleźli się i połączyli ludzie kochający wolność, którzy jednocześnie zawsze mogą na siebie liczyć. I to jest najważniejsze.

 

Małżeństwa z liczbą 6, to czysty romantyzm

Szóstka to przeznaczenie. Może być tak, że jak się poznaliście, byliście już przekonani, że któregoś dnia się pobierzecie i zostaniecie ze sobą do końca życia. Okazuje się bowiem, że jesteście dla siebie spełnieniem marzeń. Szóstka daje waszemu małżeństwu nie tylko silne uczucia, rozwagę i harmonię, ale także solidną i ciekawą przyszłość.

 

Małżeństwa z liczbą 7 są mądre i praktyczne

Ani Ty, ani twój partner nie jesteście zwolennikami zawierania małżeństwa. Bardzo się kochacie, lecz pewnie stanęliście przed ołtarzem, żeby uzyskać stosowny papierek. Na przykład z powodów praktycznych, ponieważ jest on potrzebny w urzędach, dla dziecka w szkole itp. Słowem, ułatwia życie. Bardziej jednak niż w moc tego dokumentu wierzycie w moc miłości, która was połączyła na dobre i na złe. To ona jest waszym amuletem, dzięki któremu w związku panują harmonia, radość, stabilność. Razem pokonujecie wszystkie konflikty. Siódemka to liczba idealnego porządku, zdrowia i mądrości. Los wam będzie sprzyjać.

 

Małżeństwa z liczbą 8 mają konkretny plan

Jeśli wybraliście na ślub wibrację Ósemki, na pewno trzymacie się określonego planu, w którym krok po kroku realizujecie postanowienia. Najpierw przeszliście okres narzeczeństwa, potem wzięliście ślub, zapragnęliście dziecka… Wspólny plan na życie to podstawa, na której opieracie miłość i rodzinne więzy. I jednego jesteście pewni: jeśli raz postanowiliście, że będziecie razem, to nic tego nie zmieni. A gdy do tego misternego planu dorzucicie wspieranie się w trudnych sytuacjach, szczyptę spontaniczności i dużo radości, nie będziecie żałować, że wybraliście ten dzień na ślub.

 

Małżeństwa z liczbą 9 są niezniszczalne

Dziewiątka może nie gwarantuje Wam wieloletniego trwania w romantycznej i dzikiej miłości, lecz na pewno wróży bardzo silne poczucie wspólnoty. Wszystko będziecie robić razem, jedno będzie wspierać drugie. Wspólnie będziecie przechodzić przez szczęścia i nieszczęścia, przez radość i smutek. Dzięki temu nawet najbardziej misternie utkana intryga nie będzie w stanie rozbić Waszego związku. Dziewiątka dodaje też do małżeństwa dużo pozytywnych wartości: wzajemną dobroć i zrozumienie, prawość w postępowaniu.

Ciekawa jestem co u Was wyszło 🙂 Zdradzę, że u mnie 6, czyli znowu się sprawdziło 😉

Tak naprawdę uważam, że zupełnie nie ma znaczenia, które litery z alfabetu składają się na ten ważny miesiąc, czy która liczba nas określa. Ważne jest to, aby spotkać taką osobę, która będzie pamiętała o tej dacie i celebrowała z radością przez całe życie. Tylko Wy macie wpływ na własne życie i żadne litery, czy liczby tego nie zmienią 😉

A jeśli już wierzysz w ten przesąd, to nie zapomnij organizować znacznie wcześniej swój ślub, bo czym bliżej do niego, to wybór sali weselnej, fotografa, czy kamerzysty na wesele staje się ograniczony.

ocena
2 / 5

Paulina

Paulina

Mama i żona | Fotograf Ślubny

Kocham zdjęcia i filmowe kadry pełnych emocji i uczuć. Uwielbiam zdrowy tryb życia, zdrową kuchnię i moich bliskich. Rodzina, to najwspanialszy dar jaki można sobie wyobrazić.