Takie kwiatki, czyli obecne trendy bukietów ślubnych

Ślub | Trendy

Bukiet ślubny

jest jak kropka nad „i”, dopełnia całości stylizacji i nadaje jej sens, dlatego jest bardzo ważny. Niestety niedoceniany i często wybierany pospiesznie na tzw. chybił trafił. Przecież tak bardzo lubimy kwiaty, dlatego nie traktujmy ich powierzchownie. Temat jest trudny, ponieważ czasem niestety niewykonalny. Jeśli zamarzy nam się wiązanka z rzadkich i trudno dostępnych kwiatów, to decydując się na nią w ostatniej chwili – często możemy pożegnać się z wymarzonym bukietem.

W ostatnich czasach – kiedyś niedoceniane czynności zaczęły być traktowane z należytym szacunkiem i zyskały miano wręcz swego rodzaju twórczości. Tak też jest z bukietami ślubnymi, są to małe dzieła sztuki, które w dodatku są bardzo kruche, a ich istnienie ulotne, przeżywają obecnie swój renesans, gdyż podejście do samej koncepcji ślubnych kwiatów uległo znacznej zmianie. Okazuje się, że do bukietów i dekoracji można użyć wielu innych elementów – gratka dla fanów niestandardowych rozwiązań.

Zróbcie kilka zdjęć ślubnych swojemu bukietowi, kiedyś docenicie tą pamiątkę widząc dokładnie wszystkie jej szczegóły i piękne kolory.

Jak wybrać taki bukiet?

Jedni cenią klasykę, inni natomiast podążają za nowymi trendami. Trzeba jednak pamiętać, że Wasza wizja musi mieć spójność. Aby wszystko wyglądało dobrze musi do siebie pasować, tak więc bukiet musi pasować do sukni, wystroju kościoła, wystroju sali a także do ścianki pary młodej. Charakter wesela powinien być odzwierciedleniem waszych osobowości i pragnień. Nie bójcie się zaszaleć, kiedy jeśli nie teraz?

Nadchodzący sezon będzie gorący, bowiem trendy kipią i elektryzują pięknem.

Bukiety ślubne wiodą prym w tym pięknie, ponieważ mogą być niezwykle spektakularne, chociaż ich urok trwa niezwykle krótko. Mamy cztery główne trendy w bukietach ślubnych. Na pierwszym miejscu stawiam na bordo, gdyż ten szlachetny kolor wraca do łask i zapewne stanie się kolorem numer jeden w niejednym bukiecie ślubnym. Poza tym bordowy to  jedna z najbardziej zauważalnych i intensywnych barw. Stymuluje do działania, pod jej wpływem stajemy się bardziej impulsywni. Jest to kolor krwi, dlatego podkreśla również emocje: siły, determinacji, pasji, namiętności i miłości. To fantastyczny kolor na wesele. Wspaniale kontrastuje z jasnymi barwami. Bukiety ślubne z bordowymi kwiatami mają swój wyjątkowy styl. Można wykorzystać również ten akcent kolorystyczny w innych dekoracjach czy nawet strojach pary młodej i druhen! Decydując się na ten kolor nie bądźmy przesadni, bo bordowy wygląda bardzo klasycznie ale też ciemno. Dla bardziej świeżego i odważnego wyglądu ośmiel się na połączenie go z szarością, złotem, zielenią lub kością słoniową, po prostu dodaj trochę jasnych akcentów i kwiatów aby uzyskać doskonały wygląd.

Bukiet ślubny boho

Kolejnym, nie mniej fantastycznym modnym pomysłem na bukiet są trawy. Bukiety z trawą cudownie wtapiają się w przyjęcia typu boho. Czynią cuda nie tylko z bukietem ślubnym ale także z całym wystrojem miejsca weselnego. Najcudowniejsza i najbardziej spektakularna jest trawa pampas. Wyglądem przypomina pióra, jest naturalnie pierzasta i udekorowane nią wnętrza, czy bukiet wyglądają po prostu wspaniale. To trend kwiatowy, który zaczął się za granicą i teraz zawitał u nas. Jeśli naprawdę chcesz coś niekonwencjonalnego dla liści lub kwiatów może to być to. Jest coś tak eleganckiego w wyglądzie trawy pampas, że może wywołać ochy i achy na ślubie. Ponieważ łodygi tej trawy są dość wysokie, naturalnie nadają się do bukietów na ramię.  Bukiet trzyma się z jednej strony i opiera na ramieniu. Połączenie trawy pampasowej z liśćmi oliwnymi wygląda cudownie.

Bukiet ślubny - jaki wybrać?

Na szczęście wciąż na topie jest delikatność. Pastelowe bukiety idealnie wpasują się w każdy motyw przewodni. Lekkie i subtelne kwiaty są niesamowicie uniwersalne, ponieważ delikatnie wkomponują się we wszystko co chcecie. I tutaj każda florystka przyzna mi rację iż najpiękniejsze kwiaty do pastelowych, romantycznych bukietów to peonie. Większość panien młodych jest zakochana w nich od pierwszego wejrzenia, co mnie oczywiście nie dziwi. Z tymi delikatnymi pierzastymi kwiatami możemy zrobić wszystko. Peonie przepięknie prezentują się z dużą ilością zieleni. Ich pudrowe kolory wspaniale komponują się z szarością eukaliptusa lub intensywną zielenią ruskusa.

Przy dużych kompozycjach na stoły peonie współgrają z hortensjami, które są równie trwałe i okazałe. W bukietach stworzymy konkretny klimat dobierając odpowiednie kwiaty. W połączeniu z różami bukiet będzie bardzo elegancki, z anemonami, które są dostępne przez chwilę razem z peoniami późną wiosną, stworzą połączenie wyjęte wprost z albumów inspiracji. Gipsówka nada naszej wiązance sielskiego klimatu.

Pamiętajcie jednak, że peonie są dostępne tylko w sezonie letnim, dlatego zimą można zastąpić je różami ogrodowymi.

Bukiet ślubny pastelowy blog robimyfilm

Dla lubiących ekstrawagancję hitem będą bukiety z piórami.

Bukiet ślubny z piórami blog robimyfilm

Pióra mają w sobie coś tak niezwykłego, że nie wszystkim przypadną do gustu. Nie mniej jednak trzeba przyznać, że wyglądają spektakularnie. Sprawdzą się w wersji bukietu mini, oraz maksi. Będą wyglądać pięknie, stanowiąc większą część bukietu ślubnego, jak i w wersji, gdzie pojedyncze piórka są jedynie małym dodatkiem.

ocena
4 / 5

Paulina

Paulina

Mama i żona | Fotograf Ślubny

Kocham zdjęcia i filmowe kadry pełnych emocji i uczuć. Uwielbiam zdrowy tryb życia, zdrową kuchnię i moich bliskich. Rodzina, to najwspanialszy dar jaki można sobie wyobrazić.