Jak podziękować rodzicom na weselu

Blog | Porady

Jednym z najważniejszych momentów na weselu, jest podziękowanie rodzicom za wychowanie, za ich rady i wsparcie, za to, że odgrywają ogromnie ważną rolę w Waszym życiu, oraz uczestniczyli aktywnie w organizacji tej wyjątkowej uroczystości.

To pozornie proste zadanie, wcale nie jest takie łatwe. Każdy z rodziców jest inny, ma inne potrzeby i upodobania. Ważnym jest, aby nie wybrać na chybił trafił, tak aby mieć to z głowy, ale przemyśleć dokładnie, jaka forma podziękowań zapadnie w ich pamięci na zawsze, oraz wywoła wzruszenie i wdzięczność.

Każdy z Was doskonale wie, co ucieszy Waszych rodzicieli, ja podpowiem jakie macie alternatywy.

 

Podziękowania w formie klipu

Jest to niesamowicie kreatywna forma podziękowań i moim zdaniem najciekawsza. Jeśli chcecie stworzyć taki klip, na podstawie własnego scenariusza, należy umówić się z Waszym kamerzystą odpowiednio wcześniej, aby nagrać potrzebny materiał, który w procesie postprodukcji, przeistacza się w niesamowite kilkuminutowe dzieło z Wami w roli głównej. Tak stworzony klip odtwórzcie podczas wesela na rzutniku lub telebimie w momencie odpowiednim na podziękowania.

 

“Mają to być podziękowania niewymuszone, prawdziwe i płynące prosto z serca”

 

Najlepiej, jeśli charakter filmu związany jest z Waszymi zainteresowaniami, pracą, lub wspólnie przeżytymi chwilami. Niektórzy po prostu w formie własnej wypowiedzi przekazują rodzicom płynące z serca słowa, inni z muzyką w tle dziękują poprzez napisy, na wszystkim co im przyjdzie do głowy. Pomysłów jest wiele. Jestem pewna, że taka forma podziękowań, to nie tylko pamiątka dla rodziców, ale również fantastyczna zabawa dla Was.

Poniżej klip dwojga fantastycznych ludzi stworzony przez WeMakeStory – Filmy ślubne

Podziękowania w formie zdjęć na telebimie

Fajnym pomysłem są podziękowania poprzez zdjęcia. Aby stworzyć taką pamiątkę musicie umówić się z Waszym fotografem w celu zrobienia odpowiednich zdjęć. Zdjęcia można zrobić w różnych miejscach – przypadkowych, jak i ważnych dla Was. Na fotografiach bądźcie uśmiechnięci Wy z informacją jako przekaz dla rodziców. Można podziękować za wszystko, za rady, kieszonkowe, bezpieczeństwo, rodzeństwo, za Was samych, sami najlepiej wiecie, za co jesteście wdzięczni rodzicom.

Oczywiście oprócz nowo zrobionych zdjęć, poszukajcie również tych z dzieciństwa Was samych, z rodzicami oraz rodzeństwem. Taki powrót do przeszłości przywoła cudowne wspomnienia a także pamięć osób, których być może już nie ma wśród Was.

Taką formę podziękowań można puścić na telebimie, lub rzutniku jako serie zdjęć przeskakujących pojedynczo, dodatkowo, jako cudowne zwieńczenie owych podziękowań, polecam stworzenie animacji z przedstawianych fotografii, które na końcu układają się w Wasz wspólny portret.

Dodatkowo wykorzystane zdjęcia można przekazać rodzicom w formie foto książki. Obecnie mamy ogromny wybór firm specjalizujących się w wyjątkowej oprawie zdjęć. Większość działa w internecie i poprzez niezwykle proste i intuicyjne programy, sami możecie taką książkę zaprojektować. Myślę, że jest to bardzo osobista, mająca wymiar bezcenny pamiątka dla rodziców.

 

Podziękowania symboliczne

Obecnie, istnieje mnóstwo ciekawych sposobów na wyrażenie wdzięczności. Niezwykle popularne i symboliczne są kwiaty, jako dodatek to prezentu. Prezentem może być np. chusteczka z nadrukowanym tekstem podziękowań, drzewo genealogiczne całej rodziny, lub po prostu sadzonka drzewa mająca niesamowity wydźwięk symboliczny dla przyszłych pokoleń. Prezentem może być również bilet na koncert, lub do teatru, voucher do spa, bądź wycieczka, która sprawi rodzicom wyjątkową radość, jak również pozwoli im po prostu odpocząć. Piękna jest także spersonalizowana porcelana, ręcznie malowana w postaci filiżanek dla smakoszy porannej kawy, czy po prostu biżuteria.

 

Podziękowania w formie piosenki

Kiedyś, na każdym weselu można było usłyszeć piękną piosenkę „cudownych rodziców mam”, podczas której rodzice z dziećmi wspólnie tańczyli, nie raz z łezką w oku.

Obecnie raczej jej nie usłyszymy, ponieważ każdy chce wyróżnić się oryginalnością i zaskoczyć swoich rodzicieli. Istnieje całe mnóstwo równie pięknych i symbolicznych utworów, oto kilka przykładów.

• Edward Sharpe & The Magnetic Zeros – Home
• Natalia Kukulska – Co powie tata
• Robert Janson, Kuba Badach – Małe szczęścia
• Majka Jeżowska – A ja wolę moją mamę
• Anna Jantar – Radość najpiękniejszych lat
• Frank Sinatra – The way you look tonight
• Chłopcy z Placu Broni – Kiedy już będę dobrym człowiekiem
• Enej – Zbudujemy dom
• Marek Grechuta – Dni, których jeszcze nie znamy
• Grażyna Łobaszewska – Nie ma jak dom

Warto przygotować krótki tekst, aby podziękować rodzicom. Mogą to być prywatne słowa przekazane na osobności, lub powiedziane rodzicom przy gościach weselnych. Takie uhonorowanie, w tak ważnym dniu, będzie dla nich niezwykle wzruszające i zapewne zachowają tą chwile w sercach na zawsze.

Przy wyborze prezentu, czy niespodzianki dla rodziców pamiętajcie, że każdy z nich jest inny, dlatego trzeba uważać, aby pamiątka nie była kłopotliwa. Poza tym nie zapomnijcie, że przede wszystkim, mają to być podziękowania niewymuszone, prawdziwe i płynące prosto z serca.

Paulina

Paulina

Mama i żona | fotograf ślubny

Kocham zdjęcia i filmowe kadry pełnych emocji i uczuć. Uwielbiam zdrowy tryb życia, zdrową kuchnię i moich bliskich. Rodzina, to najwspanialszy dar jaki można sobie wyobrazić.

0 / 0