Podziękowania dla rodziców. Jak to zrobić?

Blog | Porady

Podziękowania dla rodziców. Jak podziękować?

Jednym z najważniejszych momentów na weselu, jest podziękowanie rodzicom za wychowanie, za ich rady i wsparcie, za to, że odgrywają ogromnie ważną rolę w Waszym życiu, oraz uczestniczyli aktywnie w organizacji tej wyjątkowej uroczystości.

To pozornie proste zadanie, wcale nie jest takie łatwe. Każdy z rodziców jest inny, ma inne potrzeby i upodobania. Ważne jest, aby nie wybrać na chybił trafił, tak aby mieć to z głowy, ale przemyśleć dokładnie, jaka forma podziękowań zapadnie w ich pamięci na zawsze, oraz wywoła wzruszenie i wdzięczność.

Każdy z Was doskonale wie, co ucieszy Waszych rodzicieli, ja podpowiem jakie macie alternatywy.

 

Podziękowania w formie filmowej

Jest to niesamowicie kreatywna forma podziękowań i moim zdaniem najciekawsza. Jeśli chcecie stworzyć taki klip, na podstawie własnego scenariusza, należy umówić się z Waszym kamerzystą odpowiednio wcześniej, aby nagrać potrzebny materiał, który w procesie postprodukcji, przeistacza się w niesamowite kilkuminutowe dzieło z Wami w roli głównej.

Tak stworzony klip odtwórzcie podczas wesela na rzutniku lub telebimie w momencie odpowiednim na podziękowania.

Najlepiej, jeśli charakter filmu związany jest z Waszymi zainteresowaniami, pracą, lub wspólnie przeżytymi chwilami. Niektórzy po prostu w formie własnej wypowiedzi przekazują rodzicom płynące z serca słowa, inni z muzyką w tle dziękują poprzez napisy, na wszystkim, co im przyjdzie do głowy.

Pomysłów jest wiele. Jestem pewna, że taka forma podziękowań, to nie tylko pamiątka dla rodziców, ale również fantastyczna zabawa dla Was.

Poniżej klip dwojga fantastycznych ludzi stworzony przez WeMakeStory – fotograf i kamerzysta na wesele.

Podziękowania dla rodziców w formie zdjęć na telebimie

Fajnym pomysłem są podziękowania poprzez zdjęcia. Aby stworzyć taką pamiątkę, musicie umówić się z Waszym fotografem w celu zrobienia odpowiednich zdjęć. Zdjęcia można zrobić w różnych miejscach — przypadkowych, jak i ważnych dla Was. Na fotografiach bądźcie uśmiechnięci Wy z informacją jako przekaz dla rodziców. Można podziękować za wszystko, za rady, kieszonkowe, bezpieczeństwo, rodzeństwo, za Was samych, sami najlepiej wiecie, za co jesteście wdzięczni rodzicom.

Oczywiście oprócz nowo zrobionych zdjęć, poszukajcie również tych z dzieciństwa Was samych, z rodzicami oraz rodzeństwem. Taki powrót do przeszłości przywoła cudowne wspomnienia, a także pamięć osób, których być może już nie ma wśród Was.

Taką formę podziękowań można puścić na telebimie lub rzutniku jako serie zdjęć przeskakujących pojedynczo, dodatkowo, jako cudowne zwieńczenie owych podziękowań, polecam stworzenie animacji z przedstawianych fotografii, które na końcu układają się w Wasz wspólny portret.

Fotoobraz na płótnie lub wydruk w ramce

Świetnym pomysłem na ponadczasowy prezent dla rodziców, będzie Wasze wspólne zdjęcie w wyjątkowej formie.

Aktualnie do wyboru jest szereg rozwiązań, jeśli chodzi o materiały, wielkość i rodzaj drukowanych zdjęć. Może to być foto obraz na płótnie, który zdecydowanie prezentuje się cudownie i z klasą. Do wyboru są również wydruki z akrylowym wykończeniem lub w ramce.

Taki prezent będzie wyjątkową pamiątką i na pewno ucieszy każdego rodzica.

Symboliczne podziękowania dla rodziców

Obecnie, istnieje mnóstwo ciekawych sposobów na wyrażenie wdzięczności. Niezwykle popularne i symboliczne są kwiaty, jako dodatek to prezentu. Prezentem może być np. chusteczka z nadrukowanym tekstem podziękowań, drzewo genealogiczne całej rodziny, lub po prostu sadzonka drzewa mająca niesamowity wydźwięk symboliczny dla przyszłych pokoleń.

Prezentem może być również bilet na koncert lub do teatru, voucher do spa, bądź wycieczka, która sprawi rodzicom wyjątkową radość, jak również pozwoli im po prostu odpocząć. Piękna jest także personalizowana porcelana, ręcznie malowana w postaci filiżanek dla smakoszy porannej kawy, czy po prostu biżuteria.

Podziękowania w formie piosenki

Kiedyś, na każdym weselu można było usłyszeć piękną piosenkę „cudownych rodziców mam”, podczas której rodzice z dziećmi wspólnie tańczyli, nie raz z łezką w oku.

Obecnie raczej jej nie usłyszymy, ponieważ każdy chce wyróżnić się oryginalnością i zaskoczyć swoich rodzicieli. Istnieje całe mnóstwo równie pięknych i symbolicznych utworów, oto kilka przykładów.

Edward Sharpe & The Magnetic Zeros – Home
Natalia Kukulska – Co powie tata
Robert Janson, Kuba Badach – Małe szczęścia
Majka Jeżowska – A ja wolę moją mamę
Anna Jantar – Radość najpiękniejszych lat
Frank Sinatra – The way you look tonight
Chłopcy z Placu Broni – Kiedy już będę dobrym człowiekiem
Enej – Zbudujemy dom
Marek Grechuta – Dni, których jeszcze nie znamy
Grażyna Łobaszewska – Nie ma jak dom

Warto przygotować krótki tekst, aby podziękować rodzicom. Mogą to być prywatne słowa przekazane na osobności lub powiedziane rodzicom przy gościach weselnych. Takie uhonorowanie, w tak ważnym dniu, będzie dla nich niezwykle wzruszające i zapewne zachowają tę chwilę w sercach na zawsze.

Na koniec

Przy wyborze prezentu, czy niespodzianki dla rodziców pamiętajcie, że każdy z nich jest inny, dlatego trzeba uważać, aby pamiątka nie była kłopotliwa. Poza tym nie zapomnijcie, że przede wszystkim, mają to być podziękowania niewymuszone, prawdziwe i płynące prosto z serca.

ocena
3 / 5

Paulina

Paulina

Mama i żona | Fotograf Ślubny

Kocham zdjęcia i filmowe kadry pełnych emocji i uczuć. Uwielbiam zdrowy tryb życia, zdrową kuchnię i moich bliskich. Rodzina, to najwspanialszy dar jaki można sobie wyobrazić.