5 rzeczy, o których trzeba pamiętać w dniu ślubu

Blog | Porady

O czym pamiętać w dniu ślub?

Dzień ślubu obfituje w momenty pełne emocji. Od rana panuje cudowna atmosfera, pełna radości i kończącego się oczekiwania na ten jedyny dzień… a czeka się długo, długo się planuje i realizuje te ślubne plany. Mimo, iż wszystko zostało zapięte na ostatni guzik, często macie wrażenie, że o czymś zapomnieliście? Niestety zdarza się to bardzo często, więc jeśli nie posiadacie checklisty obowiązkowej w dniu ślubu, a chcecie uniknąć niepotrzebnego stresu, oraz zamieszania, to bardzo proszę.

Bukiet

Ten niezwykle ważny element dopełniający Twojej stylizacji, niestety bardzo często zostaje zgubiony, lub zostawiony przypadkiem. Ważne jest aby znaleźć osobę, która będzie go pilnowała za Ciebie – może to być świadkowa. Ale wiadomo, świadkowa też człowiek i może zapomnieć w ferworze uśmiechów, wzruszeń i zdjęć. W tak ekstremalnej sytuacji masz dwa wyjścia, albo poprosić kogoś ,aby pojechał po bukiet, lub „pożyczyć” kwiaty od gości weselnych. To jednak, też nie zawsze się sprawdza, gdyż obecnie kwiaty nie są obowiązkowe na ślubach. Pamiętaj więc o bukiecie!

Obowiązkowo musicie mieć checklistę w dniu ślubu

Obrączki

Drobiazgi są najważniejsze a jednak zdarza się, że o nich zapominamy. Obrączki często są przedmiotem paniki, a raczej ich brak, zwłaszcza, gdy ceremonia ślubna jest w toku. Aby uniknąć takiej sytuacji połóżcie je w miejscu widocznym, wraz z przedmiotami, które również będą Wam towarzyszyć w tym dniu, wówczas na pewno sięgniecie po nie udając się na ceremonie. Jeśli na przygotowaniach do ślubu będzie obecny fotograf lub kamerzysta na wesele, to warto ułożyć obrączki z pozostałymi drobnostkami w celu ich uwiecznienia na pamiątkę.

Niezbędnik Panny Młodej

Jak sama nazwa wskazuje – niezbędnik – niezbędny jest. Nie możesz więc o nim zapomnieć. Część rzeczy takich jak błyszczyk, puder zaprasowany, czy chusteczki możesz dać na przechowanie świadkowej, nie wszystko jednak zmieści się w niewielkiej kopertówce. Warto zadbać o to, aby ulokować niezbędne rzeczy w miejscu, gdzie odbędzie się przyjecie weselne. Kilka rzeczy, które mogą się przydać podczas przyjęcia to, nitka i igła, agrafka, środki przeciwbólowe, wkładki żelowe do butów, antyperspirant, spinki i lakier do włosów, środki na biegunkę. Jak widać jest tych rzeczy sporo, dlatego warto zadbać odpowiednio wcześniej o ich przygotowanie.

Strój na przebranie i kosmetyki

Są to rzeczy niezwykle ważne, gdy nocujemy w miejscu przyjęcia weselnego, ponieważ paradowanie w sukni ślubnej w dniu następnym, jest kiepskim pomysłem. Makijaż po całym dniu i nocy, również warto dokładnie zmyć, aby twarz wyglądała na wypoczętą i zadbaną. Nie wszystkie Panie mają kosmetyczkę i fryzjera również dnia drugiego, dlatego niezbędne będą kosmetyki do stylizacji włosów i makijażu. Jeśli chodzi o strój, to warto zadbać również o ten na noc poślubną.

Alkohol na bramy

Nawet jeśli nie spodziewamy się tzw. bram, warto mieć alkohol w bagażniku samochodu, ponieważ życie lubi zaskakiwać. Zadbajcie o to odpowiednio wcześniej, można poprosić kierowcę samochodu, aby zaopiekował się tym tematem za Was, wówczas istnieje duża szansa, że alkohol znajdzie się w bagażniku.

A Wy co jeszcze byście dopisali do tej listy?

ocena
13 / 4.8

Paulina

Paulina

Mama i żona | Fotograf Ślubny

Kocham zdjęcia i filmowe kadry pełnych emocji i uczuć. Uwielbiam zdrowy tryb życia, zdrową kuchnię i moich bliskich. Rodzina, to najwspanialszy dar jaki można sobie wyobrazić.