10 błędów w makijażu ślubnym, czyli główne grzeszki Panien Młodych

Blog | Porady

Makijaż ślubny. Jakich błędów uniknąć?

Jeśli miałybyśmy wybrać moment w życiu, w którym chcemy wyglądać najpiękniej, myślę, że większość kobiet wybrałaby dzień ślubu. Wszystko jest ważne i trzeba przyznać, że tego wszystkiego jest bardzo dużo. Suknia, która musi pasować do naszej sylwetki, powinna być jedyna i olśniewająca. Buty, których walory wizualne muszą iść w parze z niezwykłą wygodą, dodatki, które dopełniają stylizacje, mają również niebotyczne znaczenie. Jednak wszystko to bez fryzury i makijażu, jako ostatniego szlifu nie tworzyłoby idealnej całości, a przecież na filmie ślubnym i zdjęciach ślubnych chcecie wyglądać zniewalająco.

Co zatem robić a czego się wystrzegać w makijażu ślubnym, aby wyglądać pięknie i naturalnie jednocześnie?

 

1. Nieprzygotowana cera

Ważny jest przede wszystkim sen, który wydobędzie Wasz blask i zniweluje dużo problemów na twarzy. Tydzień wcześniej warto wybrać się do kosmetyczki na serie zabiegów złuszczających i nawilżających, wówczas makijaż będzie wyglądał lepiej i dłużej pozostanie na twarzy. Ważna jest również dieta, zdrowa i zbilansowana pozwoli pozbyć się wyprysków i niedoskonałości na twarzy.

 

2. Brak makijażu próbnego

Makijaż próbny pozwoli uniknąć rozczarowania w dniu ślubu i niepotrzebnego stresu. Wykonując go wcześniej, macie czas, aby porozmawiać o ewentualnych poprawkach, czy zmianach. W dniu ślubu tego czasu nie będzie. Skoro sprawdzacie portfolio kamerzysty ślubnego i chcecie mieć wybór przy wyborze sukni, dlaczego nie sprawdzić kosmetyczki?

 

3. Makijaż wykonany samodzielnie

Nawet jeśli na co dzień jesteście mistrzyniami makijażu i nie macie z nim żadnego problemu, to w dniu ślubu watro oddać pałeczkę profesjonalistce. To jest Wasz dzień i często trudno powstrzymać lekki stres, po co więc dokładać sobie obowiązków.

 

4. Brak wodoodpornych kosmetyków

Zapytajcie swojego wizażysty, jakich kosmetyków używa. Większość profesjonalistów doskonale wie, że tylko wodoodporne, dobrej jakości kosmetyki są w stanie przetrwać łzy wzruszenia i całonocne szaleństwo.

Błędy w makijażu ślubnym

5. Makijaż permanentny

Tutaj naprawdę należy uważać. Jeśli wcześniej robiłyście henną, sztuczne rzęsy i trwały makijaż ust i byłyście zadowolone, nie ma problemu. Jednak jeśli tuż przed ślubem zaświtał Wam ten pomysł, stanowczo odradzam, ponieważ nie zmyjecie go wacikiem, jeśli będziecie zawiedzione.

6. Źle dobrane kosmetyki

Te panie, które na co dzień się malują, wiedzą dobrze, co służy ich cerze, a co nie. Dlatego dziewczyny, które nie noszą makijażu codziennie, powinny przetestować kilka najważniejszych kosmetyków, chociażby po to, aby wrzucić je w kosmetyczkę i zabrać ze sobą w celu poprawek. Pamiętajcie, że makijaż musi utrzymać się w nieskazitelnej formie przez wiele godzin. Narażony jest na zmiany temperatur i częsty dotyk.

7. Zbyt ciężki makijaż

Wiadomo, że w ten wyjątkowy dzień chcecie wyglądać zniewalająco. Nie należy jednak przesadzać z mocnym makijażem, ponieważ doda Wam lat i będzie wyglądał nienaturalnie. Tutaj rządzi zasada — mniej znaczy więcej.

8. Chcę wyglądać jak ktoś inny

Szukanie inspiracji w sieci jest dobrym pomysłem, ponieważ podpowiadacie Waszemu wizażyście, jaką ścieżką ma podążać. Musicie jednak pamiętać, że na efekt końcowy składa się wiele czynników, czyli kolor oczu, odcień skóry, czy układ kości policzkowych. Nie zawsze to, co wygląda dobrze na twarzy Waszej idolki, będzie wyglądało dobrze u Was. Najważniejsze jest wydobycie naturalnego piękna.

9. Brak kosmetyków do ewentualnych poprawek

Koniecznie zaopatrz swoją kosmetyczkę w najważniejsze kosmetyki. Niech czekają w pokoju hotelowym, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy będą potrzebne. Poprawianie makijażu może być konieczne kilka razy w ciągu wesela, dlatego warto się ubezpieczyć na taką ewentualność.

10. Niespójny makijaż

Należy brać pod uwagę motyw przewodni Waszego wesela, wygląd Pana Młodego i druhen, jak również elementy własnej stylizacji. Delikatny i dziewczęcy Look pasuje do wianków, zwiewnych sukni i wesela w stylu rustykalnym, natomiast do sukni w stylu glamour dobierzcie bardziej wyrazistą oprawę dopełnioną błyskiem.

ocena
3 / 5

Paulina

Paulina

Mama i żona | Fotograf Ślubny

Kocham zdjęcia i filmowe kadry pełnych emocji i uczuć. Uwielbiam zdrowy tryb życia, zdrową kuchnię i moich bliskich. Rodzina, to najwspanialszy dar jaki można sobie wyobrazić.